Zdrada małżeńska i jej konsekwencje prawne a pomoc agencji detektywistycznej

26-07-2019, 12:43

Niestety, nie każde małżeństwo jest udane. Najczęstszą bezpośrednią przyczyną rozwodów okazuje się być zdrada małżeńska. Warto jednak podkreślić, że nierzadko kryje się za nią szereg innych powodów. Osoby, które chcą uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie partnera powinny zatroszczyć się o odpowiednie dowody. W przypadku zdrady małżeńskiej świetnym rozwiązaniem okazuje się być agencja detektywistyczna. Zobaczmy jakie mogą być prawne konsekwencje zdrady, a także w jaki sposób może nam pomóc prywatny detektyw.

usługi detektywistyczne

Kodeks rodzinny i opiekuńczy wyraźnie stanowi, że małżonkowie mają takie same prawa i obowiązki. Prawo zobowiązuje oboje do wspólnego pożycia, wzajemnej pomocy, a także wierności. Mają oni obowiązek działać na rzecz dobra rodziny. Podkreślić trzeba, że jeśli doszło do zdrady, a zdradzony małżonek o tym wiedział i mimo posiadanej wiedzy nie zdecydował się na zakończenie pożycia, to później – jeżeli podejmie decyzję o rozwodzie – nie będzie mógł podnosić tego argumentu. Dlatego zawsze – w momencie ujawnienia zdrady – należy poważnie zastanowić się nad tym, co zamierzamy zrobić. Nigdy jednak nie należy podejmować tej decyzji pochopnie i pod wpływem emocji. Jest ona bowiem zbyt poważna.

Kiedy sąd może orzec rozwód?

Orzeczenie rozwodu możliwe jest tylko wówczas, gdy dochodzi do zupełnego, a także trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego. Niemniej jednak sąd rozwodu nie orzeknie, jeżeli z tego powodu mogłyby ucierpieć wspólne małoletnie dzieci.

Przy orzekaniu rozwodu sąd stwierdza również, czy któreś z małżonków jest winne rozpadowi pożycia.

Zdrada, czyli co?

Przede wszystkim trzeba być świadomym tego, że naruszenie wierności małżeńskiej to nie tylko kontakty seksualne z osobą spoza małżeństwa. Wierności małżeńskiej uchybia się również przez stwarzanie pozorów cudzołóstwa, wyznania miłości, a nawet pocałunki. Również wszystkie działania, które nie są zgodne z przyjętymi normami obyczajowości oraz przyzwoitości mogą zostać uznane za zdradę. Wszystko to bowiem prowadzi do zerwania więzi zarówno uczuciowej, jak i moralnej między partnerami.

Konsekwencje rozwodu z orzeczeniem o winie

W przypadku orzeczenia o winie, strona przegrana może zostać zobowiązana przez sąd do płacenia alimentów, nie tylko na dzieci, ale również pokrzywdzonego małżonka. Dlatego tak ważne jest, aby w przypadku zdrady zadbać o rozwód z orzeczeniem o winie. Jednocześnie małżonek, którego uznano za winnego rozpadu związku nie może żądać alimentów od małżonka, którego uznano za niewinnego. Warto pamiętać, że nie ma limitu czasu, kiedy obowiązek alimentacyjny ustaje. Winny rozpadu małżeństwa przestaje płacić alimenty dopiero wówczas, gdy były partner zdecyduje się wstąpić w drugi związek małżeński.

Rozwód z orzeczeniem o winie a dowody

Podczas rozprawy rozwodowej sąd musi przesłuchać ewentualnych świadków, a także zapoznać się z materiałem dowodowym. Pojawia się w związku z tym pytanie, co w przypadku sprawy rozwodowej może być dowodem.

Zaliczyć można do nich wszystkie:

  • dokumenty
  • SMSy
  • e-maile
  • nagrania
  • zdjęcia

Zebranie dowodów zdrady może okazać się jednak bardzo trudne, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej agencji detektywistycznej.

Jak udowodnić zdradę, czyli co może zrobić prywatny detektyw

Dobra agencja detektywistyczna podejmuje naprawdę wiele działań w celu zdobycie niezbitych dowodów zdrady, m.in. takich jak:

  • obserwacja małżonka podejrzewanego o zdradę,
  • ustalenie, czy małżonek prowadzi tak zwane podwójne życie,
  • ustalenie, czy są osoby, które mogłyby w sądzie wystąpić w charakterze świadków,
  • ustalenie informacji dotyczących kochanka (danych osobowych, miejsca zamieszkania).

Wszystkie dane, jakie udaje się zebrać prywatnemu detektywowi podczas realizacji swoich obowiązków są w 100% weryfikowane, porządkowane, a następnie przedstawiane klientowi. Każdy dobry detektyw zapewnia swoim klientom usługi na najwyższym poziomie, gwarantując pełną dyskrecję, zrozumienie oraz niezbędne wsparcie. Podkreślić trzeba, że agencje detektywistyczne działają w zgodzie z obowiązującym w naszym kraju prawem. Przedstawienie w sądzie dowodów zebranych przez prywatnego detektywa sprawia, że szanse na uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie partnera znacząco wzrastają.

Decyzji o rozwodzie nie można podejmować pochopnie, jest to bowiem zbyt poważny krok, aby kierować się wyłącznie przypuszczeniami.

Dlatego, jeśli któryś z małżonków podejrzewa, że może byś zdradzanym, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług detektywa. Zdradzony małżonek najczęściej nie decyduje się kontynuować związku lecz składa pozew o rozwód z orzeczeniem o winie. Aby jego uzyskanie było prostsze należy przedstawić w sądzie dowody. I tutaj z pomocą może przyjść nam profesjonalny detektyw.

Więcej informacji na prywatnego detektywa od zdrad http://www.pozaroszczyk.pl/
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: