Zbanowani użytkownicy PlayStation 3 teraz mogą odblokować się sami

23-02-2011, 13:47

Sony nie zna litości w walce z użytkownikami, którzy łamią zabezpieczenia konsol PlayStation, jednak korporacja też nie jest wolna od błędów po swojej stronie.

Desperacka wojna z piractwem w przypadku Sony nabrała kuriozalnych rozmiarów. Na początku grożono wszystkim, którzy mieli jakąkolwiek styczność z jailbreakiem do konsoli, natomiast później firma zaczęła banować przerobione urządzenia, co skutkowało odłączeniem od PlayStation Network.

>>Czytaj także: Sony Ericsson potwierdza "PlayStation Phone" (wideo)

Sonda
Sony powinno blokować modyfikowane konsole?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Wszystkie te wydarzenia doprowadziły jednak do tego, że użytkownicy wcale nie mają ochoty przestrzegać usilnie bronionych przez Sony praw autorskich. Wręcz przeciwnie, hakerzy prześcigają się w tym, kto pierwszy złamie nowe zabezpieczenia opracowane przez japońskiego producenta.

Użytkownicy z forum nexgenupdate znaleźli tym razem sposób na obejście blokady konta nakładanej na wszystkich, którzy używali nieoficjalnej wersji oprogramowania dla konsoli. Jak się okazuje, ze względu na niewystarczające zabezpieczenia w transmisji danych już prosta manipulacja zmienną ConsoleID pozwala przywrócić swoje konto.

Zbanowana konsola PS3
fot. ps3hax - Zbanowana konsola PS3
Pasmo porażek dotyczących bezpieczeństwa konsol PlayStation 3 może nieco dziwić, gdyż jest ich ostatnio znacznie więcej niż w ciągu poprzednich lat. Dobrym krokiem w takiej sytuacji mogłoby być nieco łagodniejsze podejście do użytkowników. Oni próbowali już nawet udowodnić, że za publikację jailbreaka, Sony powinno pozwać samo siebie.

>>Czytaj także: Sony zaczęło banować przerobione konsole PS3


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031