Zawoja - jak spędzić czas z rodziną

25-02-2021, 13:42

Otwarcie hoteli i ośrodków rekreacyjnych to dobry powód do zafundowania sobie weekendowego  odpoczynku w atrakcyjnych okolicznościach przyrody. Zawoja to wioska mieszcząca się w pobliżu Babiej Góry, która słynie z unikatowych widoków i licznych atrakcji turystycznych. Poznaj, co takiego oferuje Zawoja, gdzie można się w niej zatrzymać i jak aktywnie spędzić czas wolny z najbliższymi!

Kilka słów o Zawoi 

Jej położenie w paśmie Beskidu Żywieckiego sprawia, że Zawoja od wielu lat jest destynacją turystów uwielbiających górskie widoki. Jedne z piękniejszych szlaków turystycznych, bliskość rzek takich jak Skawica, Mosorczyk czy Jaworzyna, a także bogata oferta turystyczno-wypoczynkowa stanowią o atrakcyjności Zawoi. Z ciekawostek, którymi chętnie dzielą się miejscowi, wieś ta jest uznana za najdłuższą wieś w całej Polsce!

Gmina Zawoja łączy w sobie zalety wypoczynku na łonie natury, z bogatą ofertą aktywności i atrakcji dla każdego z członków rodziny. Warto odwiedzić to miejsce i przekonać się  na własnej skórze, czy górskie wycieczki i atrakcje w Zawoi to coś dla nas. 

Dojazd różnymi środkami transportu

Zawoja to miejscowość osiągalna zarówno dla właścicieli samochodów, jak i osób preferujących podróż alternatywnymi środkami transportu. Dla przykładu - z Krakowa dotrzesz do Zawoi w zaledwie 1,5 godziny, a z Katowic w ok. 2 godziny. W porównaniu do podróży samochodem, trasa ta organizowana przez prywatnych przewoźników odbywa się na linii miejscowości Suchej Beskidzkiej i Zawoi, a także Krakowa i Zawoi. Rozkłady poszczególnych przewoźników można znaleźć w Internecie, wpisując poszczególne hasła i nazwę miasta, z której chcemy dotrzeć na wskazane miejsce. 

Atrakcje Zawoi - przygoda, o jakiej marzysz!

Mogłoby się wydawać, że Zawoja nie ma do zaoferowania nic poza pięknymi i zapierającymi dech w piersiach okolicznościami przyrody - jednak nic bardziej mylnego! Miejscowość ta od lat organizuje przeróżne imprezy kulturalne, sportowe, a także warte zainteresowania wystawy promujące lokalną sztukę rękodzielniczą.  Na miejscu można spotkać występy organizowane m.in. przez Zespół Regionalny “Juzyna”, Dziecięcy Zespół Regionalny “Zbójnik” czy Zespół Regionalny “Cieślica”. 

Turyści mogą również liczyć na liczne atrakcje w Zawoi nadające się dla rodzin z dziećmi, w tym: 

  • Babiogórski Park Narodowy, 
  • Obelisk na przełęczy Krowiarki, 
  • Kolej Linowa Mosorny Groń, 
  • Skansen w Zawoi, 
  • Schroniskach na Markowych Szczawinach. 

Malownicze szlaki turystyczne i trasy rowerowe to zaledwie nieliczne z możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego. Sportowe oblicze Zawoi obejmuje również dostęp do Hali Widowisko-Sportowej, stadion sportowy, skate park, strzelnicę, lodowisko czy Kompleks Sportowy “Orlik”. 

atrakcje Zawoja

Jak wybrać nocleg? Na co zwrócić uwagę? 

Kilkudniowy wypoczynek rządzi się swoimi prawami - dla niektórych będzie to kilka dni spędzonych w hotelowym SPA, a dla innych aktywnie spędzony czas. W obu przypadkach warto zadbać o odpowiednio wyposażoną bazę noclegową, w której odpoczniemy i zregenerujemy siły na dalsze zwiedzanie. 

Co powinno przykuć Twoją uwagę podczas poszukiwania idealnego miejsca?

  • dogodna lokalizacja, 
  • bliskość części restauracyjnej, 
  • atrakcyjna cena, 
  • bezpieczna przestrzeń dla dzieci,
  • dostęp do kompleksu wypoczynkowo-relaksacyjnego.

Hotel w pobliżu Zawoi

Wydawać by się mogło, że miejsca łączące wszystkie powyżej wymienione kryteria nie istnieją. Zawoja to wyjątkowa miejscowość nie tylko ze względu na swoją urokliwość, ale również atrakcyjne bazy noclegowe. Dla przykładu - hotel Zawoja jest idealnym miejscem dla każdego, kto planuje połączyć aktywny wypoczynek z relaksem na miejscu. Trzygwiazdkowy Hotel Klaudia posiada bogato wyposażoną strefę relaksu, pokój zabaw dla najmłodszych gości, a także restaurację, w której serwowane są dania z zachowaniem polskiej tradycji. Dodatkowo jest on położony w bardzo bliskiej odległości od centrum Zawoi. 

W trakcie poszukiwań odpowiedniego hotelu warto pomyśleć o tym, czego potrzebujemy i jak chcemy spędzić ten wyjątkowy czas. W tym celu najlepiej przejrzeć strony internetowe wybranych hoteli, porównać je i wybrać to, co najlepsze! 
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
fot. PhotoMIX
fot. BabbelRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: