Zarządzanie płynnością finansową dla MŚP: Finiata wprowadza usługę Finiata Analityka

09-07-2020, 11:33

Finiata wprowadza w Polsce cyfrową i inteligentną usługę doradztwa finansowego. Wraz z wprowadzeniem tej nowej funkcji osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, freelancerzy i małe firmy otrzymają możliwość bezpłatnego przeglądu ich przepływów pieniężnych.

Usługa oferuje także wskazówki i porady dotyczące planowania płynności. Analizy są oparte i generowane automatycznie na podstawie ustaleń algorytmu uczenia maszynowego Copernicus. Nowa funkcja produktu Analityka nie tylko prognozuje przyszłą płynność finansową firmy, ale także pokazuje, w jakich obszarach działalności użytkownicy mogą potencjalnie zaoszczędzić i jak pokonać ewentualne zagrożenia.

Dzięki usłudze małe firmy i przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, którzy obecnie nie są w stanie uzyskać pożyczek gotówkowych z powodu negatywnych wyników finansowych, mogą łatwo sprawdzić, jak poprawić swoją zdolność kredytową. Podobna korzyść dotyczy osób samozatrudnionych, które mogą korzystać z nowej usługi Analityki w celu łatwego planowania płynności bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy w tej dziedzinie. Na przykład otrzymują ostrzeżenia przed możliwymi zagrożeniami już na wczesnym ich etapie, a jednocześnie mają także określone możliwości, aby je pokonać.

Finiata Analityka opiera się na samouczącym się algorytmie sztucznej inteligencji Copernicus. Ten algorytm całkowicie zdigitalizował i zautomatyzował udzielanie przez Finiatę krótkoterminowych małych pożyczek w wysokości od 500 do 50 000 zł. Wskaźnik niewypłacalności wynosi około dwóch procent, współczynnik Giniego jest nieco poniżej 70, a więc o około 30 punktów wyższy niż u porównywalnych pośredników kredytowych. Aby obliczyć wynik, algorytm uwzględnia dane finansowe, behawioralne, publiczne, transakcyjne, agencji kredytowej i mikrogeograficzne. Udostępnione w narzędziu dane są wizualizowanym przebiegiem przyszłej płynności, w tym kosztów i dochodów.


Źródło: Artykuł na podstawie informacji prasowej lub przedruk z możliwymi skrótami. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930