W najbliższy weekend, w Podzamczu k. Chęcin odbędzie się kolejna edycja międzynarodowych zawodów robotów marsjańskich, skonstruowanych przez zespoły studentów. W wydarzeniu weźmie udział m.in.: Harrison „Jack” Schmitt, dwunasty i ostatni człowiek na Księżycu.
reklama
Wydarzenie, połączone z pokazami naukowo technologicznymi oraz spotkaniami z ekspertami odbędzie się w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Chęcin (województwo świętokrzyskie) w dniach 5-6 września 2015 r.
Zadaniem stojącym przed zawodnikami jest zaprojektowanie i budowa łazika marsjańskiego, który weźmie udział w pięciu konkurencjach terenowych, polegających m.in. na pobraniu próbki gleby, naprawach serwisowych czy dostarczeniu pakietu medycznego rannemu astronaucie. Oceną konkursu zajmą się specjaliści z sektora kosmicznego, w tym Harrison Schmitt – wybitny geolog – profesor uniwersytecki i były astronauta NASA, który uczestniczył w misji Apollo 17.
W zawodach weźmie udział 27 drużyn z całego świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Turcji, Bangladeszu czy Indii. Polskę reprezentować będzie 13 zespołów.
ERC to nie tylko zawody robotów marsjańskich. Oprócz konstrukcji studenckich na dodatkowym torze swoje zastosowanie zaprezentują profesjonalne roboty, wykorzystywane przez wojsko czy policję. W strefie pokazów naukowo-technologicznych zaplanowano m.in. start rakiety, warsztaty robotyczne oraz prezentację humanoida NAO – robota, który chodzi, rozmawia i reaguje na otoczenie.
W ramach spotkania z gośćmi specjalnymi, zorganizowana zostanie również wideo konferencja z Andy Weirem, autorem powieści Marsjanin, na podstawie której realizowany jest film w reżyserii Ridleya Scotta i główną rolą Matta Damona.
Strefa zawodów:
10:00–18:00 rywalizacja drużyn - na torze odbywać się będą 4 konkurencje jednocześnie.
Strefa pokazów:
10:00–17:00 pokazy naukowo-technologiczne, warsztaty dla najmłodszych, eksperymenty, spotkania z robotami, warsztaty rakietowe (szczegółowy plan pokazów na stronie internetowej)
Strefa zawodów:
10:00–14:00 rywalizacja drużyn - na torze odbywać się będą 4 konkurencje jednocześnie.
14:00 – 16:00
17:00 – 18:00 Ceremonia zamknięcia zawodów, ogłoszenie wyników zawodów (Strefa zawodów)
Strefa pokazów:
10:00-17:00 – pokazy naukowo-technologiczne, warsztaty dla najmłodszych, eksperymenty, spotkania z robotami, warsztaty rakietowe (szczegółowy plan pokazów na stronie internetowej).
12:00 Start rakiety - Rakieta należąca do koła naukowego AGH Space Systems – zwycięzców międzynarodowego konkursu CanSat Competition. Start rakiety obsługiwany przez Polskie Towarzystwo Rakietowe.
Szczegółowe informacje na temat pozostałych atrakcji znajdują się na stronie:
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
W tym urządzeniu serce może bić po śmierci. Przełom w przeszczepach - wideo
|
|
|
|
|
|