Zakup Pierwszego Motocykla: Sprzęt Jeździecki Jest Równie Ważny Jak Rower, Który Kupujesz

28-10-2021, 12:01

Jednym z największych błędów, które popełniają motocykliści po raz pierwszy, jest wydawanie wszystkich pieniędzy na nowego rumaka, pozostawiając niewiele cennego na odpowiedni sprzęt jeździecki. Dużo lepszym planem jest przeznaczyć trochę pieniędzy -- znaczną część swojego budżetu, w rzeczywistości -- na sprzęt jeździecki specyficzny dla motocykla.

Najpierw musisz mieć kask. Poza tym, że są obowiązkowe w wielu jurysdykcjach, są po prostu zdrowym rozsądkiem. Nawet 5 mil na godzinę może spowodować poważne uszkodzenia czaszki, więc zawsze należy nosić kask. Jako początkujący jeździec zawsze wybieraj pokrywę z pełną twarzą. Tak, kask z otwartą twarzą może wyglądać bardziej stylowo, ale pozostawia skórę wrażliwą nawet przy niskich prędkościach. A ponieważ kask jest pierwszą linią ochrony, kup markę jak Shoei lub Arai. Zaoszczędź pieniądze, kupując zwykłą, jednokolorową wersję wysokiej klasy marki. Pozwoli Ci to zaoszczędzić setki dolarów w porównaniu z rzekomo bardziej atrakcyjnymi, wielobarwnymi wersjami tego samego kasku.

 

Będziesz również potrzebował rękawic specyficznych dla motocykla(nie, skórzane rękawice robocze nie wystarczą). Jeśli spadniesz, nawet przy niskiej prędkości, Twoim pierwszym instynktem będzie złamanie upadku rękami. Jeśli są gołe, to cała masa niepotrzebnych ran. Rękawice motocyklowe będą miały odporne na ścieranie dłonie do tego celu, a lepsze modele będą również miały Ochraniacze na golonki-zwykle plastikowe lub dodatkową warstwę skóry, ale włókno węglowe na droższym stroju-dla dodatkowej ochrony.

 

Motocykle używane dla początkujących są dostępne na motomoxy

Zakup Pierwszego Motocykla: Sprzęt Jeździecki Jest Równie Ważny Jak Rower, Który Kupujesz

Należy również kupić buty specjalnie zaprojektowane do jazdy motocyklem. I najlepiej Nie niskie buty do jazdy, które są wściekłe. Wybierz buty o Pełnej długości, które zapewniają pewną formę ochrony łydek. Poszukaj również ochrony kostki, a także solidnej podeszwy, która zapewni ochronę całej Twojej stopie.

 

Kiedy kupujesz kurtkę rowerową-czy to tradycyjną skórzaną, czy nową tekstylną - upewnij się, że ma zbroję na ramionach, łokciach i, najlepiej, z tyłu. Poszukaj czegoś, co posiada certyfikat CE (jest wytłoczone bezpośrednio w korpusie każdego kawałka zbroi). Pancerz powinien mieć co najmniej certyfikat CE Level I, a najlepsze ochraniacze pleców będą miały oznaczenie CE Level II. Chociaż ich faktyczna technologia jest różna, D30, Dainese, Alpinestars, Forcefield i SAS-Tec tworzą najlepszy pancerz.

 

Wreszcie, dla tych, którzy szukają najwyższej ochrony, są kurtki z wbudowanymi poduszkami powietrznymi. Korzystając z tej samej technologii, co w samochodach-czujników, które wykrywają awarię i szybko nadmuchują nadmuchiwaną komorę - kurtki poduszek powietrznych zapewniają najwyższą ochronę osobistą. Należy jednak pamiętać, że ta najwyższej klasy odzież wierzchnia-oferowana przez najlepszych dostawców Dainese i Alpinestars - może kosztować w górę $ 2,000. Tańsze kurtki air bag można znaleźć za mniej niż tysiąc, ale zamiast wprowadzania wyrafinowanych czujników do wyzwalania poduszki powietrznej, używają prostego kabla przymocowanego do motocykla.

 

Niezależnie od tego, jaki rower posiadasz i jaki sprzęt wybierzesz,im dłużej jeździsz, tym więcej znajdziesz motocyklistów. Daj się złapać w ulewnej burzy, a fakt, że jedziesz najnowszym stylowym Harley-Davidson, nie ma znaczenia prawie tak bardzo, jak posiadanie naprawdę wodoodpornego kombinezonu przeciwdeszczowego. W rzeczywistości, mantra, którą wielu współczesnych motocyklistów przyjmuje - cały sprzęt, cały czas - jest tak ważna, że co najmniej 25% budżetu na motocykle powinno być wydawane na sprzęt jeździecki.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag nolstag motocykle używanetag afrvrkirik


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.