Zakup Motoroli to nie tylko patenty

02-09-2011, 15:05

Eric Schmidt zapewnia, że przejęcie Motoroli przez Google'a związane było również z interesującymi produktami firmy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Eric Schmidt chwalił niedawno Steve'a Jobsa, jednak on sam, nawet po odejściu z funkcji dyrektora generalnego Google'a w lutym, często daje o sobie znać.

>>Czytaj także: Google jednak pracuje nad własnym DropBoksem?

Sonda
Google zdoła wygrać wojnę patentową?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak poinformował Bloomberg, Schmidt zapewnił, że choć planowane przejęcie Motoroli za 12,5 miliarda dolarów dotyczyło patentów, nie tylko one były istotne podczas planowania transakcji. Zrobiliśmy to nie tylko dla patentów - powiedział były CEO Google'a. Dodał również, że "zespół Motoroli ma kilka świetnych produktów".

Przypomnijmy, że media już od chwili ogłoszenia planów przejęcia spekulowały na temat motywów związanych z ogromną transakcją. Warto przypomnieć, że jeśli międzynarodowi regulatorzy zgodzą się na zakup Motoroli przez Google'a, w ręce wyszukiwarkowego giganta trafi ponad 17 tysięcy patentów, których będzie mógł później użyć do ochrony Androida.

Schmidt pochwalił się również niedawno, że każdego dnia aktywowanych jest 550 tysięcy smartfonów z Androidem, co stanowi liczbę dwa razy większą niż jeszcze cztery miesiące temu. Jego zdaniem podobne sukcesy firma odnosi także na polu aplikacji webowych dla firm, gdzie zdobyła już 40 milionów użytkowników.

>>Czytaj także: Google odświeżyło swoją usługę blogową


Źródło: Bloomberg


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.