Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wykorzystywanie niezałatanych luk w aplikacjach to jedna z głównych metod rozpowszechniania szkodliwych programów. Warto jak najszybciej zainstalować poprawki udostępnione przez Adobe.

Podobnie jak Microsoft, firma Adobe opublikowała we wtorek kilka biuletynów zabezpieczeń.

  • APSB13-28 likwiduje dwie luki w programie Flash Player i środowisku AIR (Adobe Integrated Runtime). Pozwalają one atakującemu przejąć kontrolę nad podatnym systemem i występują na różnych platformach, choć - jak zwykle - najbardziej zagrożeni są użytkownicy Windowsa i Maca. Usuwane luki są już aktywnie wykorzystywane przez cyberprzestępców, którzy nakłaniają potencjalne ofiary do otwierania dokumentów Worda z osadzoną szkodliwą zawartością Flash.
  • APSB13-29 eliminuje dwie luki w programie Shockwave Player (jest to wtyczka podobna do Flash Playera, tyle że coraz rzadziej wykorzystywana w przeglądarkach). Udane wykorzystanie którejś z tych luk skutkuje zdalnym uruchomieniem złośliwego kodu na podatnej maszynie.

Poniżej zamieszczamy ranking ważności poprawek udostępnionych w grudniu przez Adobe:

Ranking ważności poprawek udostępnionych przez Adobe - grudzień 2013

Według zaleceń producenta aktualizacje oznaczone jedynką należy zainstalować najszybciej, jak się da. Z instalacją „dwójek” możemy poczekać nawet miesiąc, ponieważ firma nie odnotowała ataków z wykorzystaniem tych podatności. „Trójki” instalujemy według własnego uznania.
Flash Player można zaktualizować na polecanej przez producenta stronie. Jeśli jednak nie chcemy żadnych dodatków (takich jak McAfee Security Scan Plus itp.), warto odwiedzić Adobe Flash Support Center.

Przypominamy też o wydanych w grudniu aktualizacjach Microsoftu - ukazało się 11 biuletynów zabezpieczeń, które likwidują 24 luki, w tym 4 wykorzystywane już do atakowania użytkowników Windowsa.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Adobe