Zadebiutował telefon Baidu

16-05-2012, 19:21

Urządzenie nazwane Changhong H5018 jest pierwszym smartfonem Baidu, który oparty został o chmurową edycję Androida - poinformował chiński serwis "Sina Tech". Jak łatwo się domyślić, do urządzenia przekonać mają użytkowników przede wszystkim dołączone do niego usługi.

Jak zauważa serwis The Verge, strona sprzętowa urządzenia nie zachwyca, jednak prawdopodobnie już w niedalekiej przyszłości Baidu zaprezentuje również modele dla bardziej wymagających użytkowników.

Czytaj także: Baidu zaprezentuje wkrótce swojego smartfona

Telefon Changhong H5018 wyposażony został w 3,5-calowy ekran oferujący rozdzielczość 320x480 pikseli, a jego sercem jest procesor taktowany zegarem 650 MHz. Użytkownicy mogą również wykonywać zdjęcia z wykorzystaniem 3-megapikselowej kamery.

Urządzenie zaprezentowane przez Baidu bazuje na Androidzie 2.3 i według Sina Tech wyposażone jest w 300 GB pamięci na pliki. Bardzo możliwe jednak, że chodzi o przestrzeń chmurową, która dostępna jest dla użytkowników na zdalnym serwerze, a nie bezpośrednio w smartfonie.

W samym sprzęcie nie znajdziemy oczywiście również sklepu Google Play, a zamiast tego urządzenie wyposażono w rozwiązanie Baidu zaprezentowane już niemal rok temu. Cena telefonu bez umowy to 142 dolary, jednak w najbliższym czasie smartfon obsługujący standardy WCDMA oraz GSM dostępny będzie wyłącznie na rynku chińskim.

Czytaj także: Mobilne mapy szybko zyskują w Chinach

Partner serwisu o Cloud Computing - "Firma w Chmurze" oferuje:

Firma w Chmurze - Cloud Computing za darmo


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy