Zabawki, które pozwalają odgrywać scenki

20-09-2017, 05:45

"Ty będziesz moją małą córeczką, a ja Twoją mamą i ugotuję Ci obiad!" – czy jest mama, która nie słyszała tego zdania od swojej kilkuletniej córki? Zabawy w odgrywanie różnego rodzaju scenek są jednymi z najbardziej lubianych zarówno przez dziewczynki, jak i chłopców. Co ważne, są to istotne zabawy dla rozwoju maluchów, dlatego warto zachęcać dzieci do tego rodzaju aktywności.

misie - material jednorazowy

Gotowanie, sprzątanie, majsterkowanie… 

Dzieci najchętniej odgrywają scenki, w których mogą udawać… własnych rodziców. Maluchy obserwują co robi mama i co robi tata, dlatego rodziców nie powinno dziwić, że dziewczynka chce bawić się w gotowanie obiadu i karmienie dzidziusia, a chłopiec chce naprawiać zepsuty komputer lub żelazko. Równie dobrze może zdarzyć się, że dziecko zechce odgrywać scenki, które odbiegają od stereotypowego postrzegania zajęć związanych z jego płcią. Tym samym chłopiec może przygotowywać przyjęcie dla lalek, a dziewczynka bawić się w taksówkarza – w takim zachowaniu nie ma żadnych nieprawidłowości.

Rodzice, którym zależy na prawidłowym rozwoju dziecka oraz na uczeniu go obowiązkowości, mogą sięgnąć po zabawki, dzięki którym ogrywanie scenek będzie łatwiejsze i znacznie atrakcyjniejsze dla dziecka. Przykładowo, na https://brykacze.pl/kuchnie-i-akcesoria-dla-dzieci-20 można znaleźć kuchnie dla dzieci. Są to dość duże, stojące zabawki, wyposażone we wszelkie akcesoria, jakie można znaleźć w prawdziwej kuchni. Dzięki temu dziecko może przygotowywać tort i piec go w plastikowym piekarniku lub smażyć rybę na patelni z tworzywa sztucznego. Aby zabawa była jeszcze ciekawsza, w kuchniach dla dzieci montowane są podświetlane elementy (np. płyta do gotowania). Ponadto niektóre akcesoria mogą wydawać dźwięki, np. miksery, blendery czy kuchenki mikrofalowe.

 

Zabawa na wiele długich godzin

Zabawki w postaci kuchni dla dzieci czy mini warsztatów są doskonałe w przypadku rodzeństw – zarówno jednej płci, jak i gdy rodzeństwo to siostra i brat. Dzięki różnego typu akcesoriom i urządzeniom dzieci doskonale bawią się przez wiele godzin bez kłótni i wzajemnego wyrywania sobie zabawek. Maluchy odgrywające razem scenki zwykle zapominają o niesnaskach i w pełnej zgodzie razem gotują, pieką ciasta dla rodziców czy naprawiają uszkodzone sprzęty. Jest to zatem doskonała zabawa dla rodzeństw, które często się kłócą bez względu na to, jaka jest różnica wieku między dziećmi. Dodatkowo, gdy starsze dziecko „wyrośnie” już z zabawek, młodsze nadal będzie mogło spędzać czas na ogrywaniu scenek w swojej mini kuchni czy zabawkowym warsztacie.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.