Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Z rodziną do Słowenii? Jak najbardziej!

28-01-2022, 08:45

Podczas wybierania odpowiedniego miejsca do spędzenia wakacji trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Zupełnie inaczej podróżuje się samemu, a inaczej z rodziną. Dlatego dziś skupimy się na atrakcjach, czekających na turystów zmierzających do Słowenii z rodzinami. Gdzie jechać z rodziną, co zobaczyć?

Rafting – niezwykła atrakcja dla każdego

Rafting zwykle kojarzy się z filmami, na których w niewielkich gumowych pontonach grupka śmiałków ostatkiem sił walczy z wodnym żywiołem. Jednak to nie jest do końca prawda, chociaż i takie trasy na pewno gdzieś się znajdą. W Słowenii na rzece Soča są one jednak dużo przyjemniejsze.

Rafting na Sočy to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych sposobów spędzania wakacyjnego czasu. Szczególnie urokliwe górskie krajobrazy, krystalicznie czysta woda oraz możliwość przeżycia niezapomnianej przygody to tylko niektóre z korzyści, płynących ze spływu pontonem po alpejskiej rzece.

Agencja Hydromania od ponad 10 lat organizuje Rafting na Sočy. Jej siedziba znajduje się w miejscowości Bovec, z której w sezonie regularnie wyruszają spływy. Każdy z uczestników otrzymuje profesjonalne wyposażenie, gwarantujące komfort oraz bezpieczeństwo podczas spływu.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. W ofercie agencji można znaleźć kilka tras, różniących się od siebie długością, poziomem trudności oraz czasem trwania spływu. Jeden z odcinków przeznaczony jest dla dzieci – podczas spływu przewidziane są przystanki oraz czas na zabawy, co dodatkowo pomoże młodszym zapoznać się ze słoweńską naturą.

Pozostałe trasy posiadają średni poziom trudności. Wśród przeszkód znajdują się kamienie, niewielkie wodospady oraz momentami wartki nurt aplejskiej rzeki. Wszystko to gwarantuje niezapomniane wrażenia po zakończeniu spływu.

Rafting na Sočy nie wymaga przybycia z własną grupą. Każdy z uczestników może zostać dołączony do innego zespołu, co jest kolejną zaletą spływu z agencją Hydromania. W cenie wliczone jest wyposażenie, ubezpieczenie, transport na miejsce rozpoczęcia spływu oraz przyjazd w miejsce startu oraz instruktaż przed wyruszeniem na spływ.

Słowenia – ciekawostki

Słowenia jest krajem wyróżniającym się na tle innych. Mimo że nie jest tak popularna jak Austria, Włochy czy Chorwacja, z którymi graniczy, nie ustępuje im ani na krok. Wynika to z bogactwa naturalnego oraz historycznego kraju.

Warto wspomnieć, że Słowenia to niezwykle zalesione państwo. Lasy zajmują tam prawie połowę całkowitej powierzchni kraju. Choćby z tego powodu warto się tam wybrać, jeśli oczekujemy od wakacji odpoczynku od zgiełku, wielkomiejskiego hałasu i zanieczyszczeń.

Wśród znanych miejsc nie może zabraknąć kompleksu skoczni narciarskich w Planicy. Co roku odbywa się tam wieńczący całoroczne zmagania konkurs, przyciągający w okolice skoczni tysiące fanów. Może to być ciekawy sposób na spędzenie czasu podczas zimowych wakacji.

Z rodziną do Słowenii? Jak najbardziej!

Najwyższym szczytem Słowenii jest Triglav. Znajduje się on w Alpach Julijskich, w północno-zachodniej części kraju. Wznosi się na ponad 2800 metrów n.p.m. W jego otoczeniu utworzono jedyny w Słowenii park narodowy, będący ostoją alpejskiej przyrody.

Co się tyczy gór, ponad 90% terenu Słowenii znajduje się na wysokości większej niż 300 m n.p.m., co czyni ją krajem wyżynnym i górskim. Posiada jednak od zachodu dostęp do morza, dzięki czemu miłośnicy spędzania czasu nad wodą również znajdą tu coś dla siebie.

Słowenia – największe miasta

Wśród miejsc wartych zobaczenia na pewno warto wymienić stolicę – Lublanę. Jest to urokliwe miasto, posiadające liczne zabytki oraz przykłady architektury z różnych okresów historycznych. Wśród najbardziej rozpoznawalnych budowli znajduje się Potrójny Most, hale targowe oraz kościół Zwiastowania.

Poruszając się autostradą między Włochami a Austrią, warto przystanąć w Mariborze. Jest do drugie co do wielkości miasto w Słowenii, zachwycające wyjątkową atmosferą. Znajduje się w nim między innymi najstarsza na świecie winorość, której wiek szacuje się na 400 lat.

Podsumowanie

Słowenia to kraj, który trzeba zobaczyć, by móc skosztować w pełni jego historii i klimatu. Rafting na Sočy, wizyta w Alpach czy w stolicy to tylko niektóre z atrakcji, które czekają tu na Ciebie. Czy wiesz już gdzie wyruszysz?

Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag wakacjetag turystykatag Słoweniatag nolstag Amin12tag ALH
porównywarka ubezpieczeń OC
« Maj 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031