Wystawianie faktur - wszystko, co musisz wiedzieć

27-07-2021, 17:09

Obowiązek wystawiania faktur obowiązuje każdego podatnika VAT. Dzięki nowelizacji przepisów podatkowych z 2013 roku pojawiła się także możliwość wystawiania faktur przez podmioty zwolnione z VAT. Faktura jest to dokument występujący w transakcjach kupna i sprzedaży. Na jej podstawie dokonuje się płatności należności. Fakturę należy przygotować w dwóch egzemplarzach. Z fakturowaniem związanych jest sporo formalności. Można wystawiać je samodzielnie lub korzystać z usług biur księgowych. Bardzo popularnym rozwiązaniem, które zyskuje od dłuższego już czasu na popularności, jest opcja wystawiania faktur online. Wystawiane w ten sposób faktury VAT można rozliczyć szybko i wygodnie. Możliwa do wystawienia online jest także faktura proforma, faktury walutowe lub faktura zaliczkowa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat, jakim są faktury online, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Dzięki temu faktury online nie będą miały przed Tobą tajemnic.

1. Co to jest faktura?

2. Kto ma obowiązek wystawiania faktur? 

3. Faktury online i rachunki online - jak wystawiać?

4. Wygląd faktury online

faktury online

Co to jest faktura?

Faktura to podstawowy dokument, który występuje pomiędzy kupujących, a sprzedającym. Zawiera dane nabywcy i sprzedającego, a także potwierdza fakt zaistnienia transakcji. Wystawienie faktury zobowiązuje nabywcę do zapłaty. Fakturę VAT wystawiają płatnicy tego podatku. Może być wystawiona w formie elektronicznej - są to faktury online lub papierowej. W obu przypadkach jest tak samo ważna. Wystawianie faktur online zdobywa coraz większą popularność. E-faktury są wygodne, komfortowe i ekologiczne. Pomagają oszczędzać czas i dbać o środowisko naturalne dzięki ograniczeniu drukowania papieru. Zdecydowanie warto jest wystawiać faktury w ten sposób. Pomaga w tym specjalny program do faktur, a także wzór faktury, który można znaleźć na odpowiednich stronach internetowych. 

Kto ma obowiązek wystawiania faktur? 

Faktura to inaczej dokument sprzedaży. Obowiązek wystawiania faktur ma każdy podatnik VAT. Ale czy tylko? Od pewnego czasu także podatnicy zwolnieni z VAT mają możliwość wystawiania faktur. Tego rodzaju fakturę należy wystawić ze stawką VAT oznaczoną jako "zw", czyli zwolnienie i podać podstawę zwolnienia. 

Faktury online i rachunki online - jak wystawiać?

Zastanawiasz się, jak wystawiać faktury i rachunki online? Najwygodniej jest robić to przez specjalny program do wystawiania faktur. Taki program do faktur to duże ułatwienie. Możesz korzystać z niego także dzięki aplikacji mobilnej. Stanowi to ogromną wygodę. Prosty w obsłudze program daje wiele możliwości. Pozwala wystawić fakturę nawet osobom, które do tej pory nie wiedziały, jak poprawnie to zrobić. Możesz korzystać z niego z dowolnego miejsca. Świetną opcją jest to, że możesz wybrać pakiet dostosowany do możliwości i potrzeb Twojej firmy. Nawet prosty program sprawi, że Twoi klienci będą obsłużeni na najwyższym poziomie, jeśli chodzi o kwestie księgowe. 

Wygląd faktury online

Nie wiesz, jak wygląda faktura, która została wystawiona online? Nie różni się ona wiele od tej wystawianej w formie papierowej. Zapisana jest zwykle w pliku pdf. Posiada dane sprzedającego, nabywcy, sposób płatności, termin płatności, określona jest także nazwa towaru i jego ilość. E-faktura zawiera także miejsce wystawienia i datę. Dodatkowo może się na niej znajdować logo firmy. Niezależnie, czy wystawiana jest faktura VAT czy inny rodzaj dokumenty sprzedażowego, w wersji elektronicznej jest tak samo ważny, jak w formie papierowej. Dlatego zachęcamy: wystawiaj faktury online i oszczędzaj czas!
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag nolhtag faktury online
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: