Wynajem ładowarki teleskopowej - czy to się opłaca? Doradza Firma z Krakowa

28-04-2020, 17:22

Współcześnie jednym z najczęściej spotykanych sprzętów na budowach jest ładowarka teleskopowa. Maszyna ta swoją popularność zawdzięcza wszechstronności. Dzięki niej jesteśmy w stanie wykonać wiele prac, które w normalnych warunkach wymagałyby użycia różnych maszyn. Jeżeli chcemy cieszyć się zaletami ładowarki teleskopowej możemy ją kupić, wziąć w leasing lub wynająć. Coraz więcej osób skłania się ku tej ostatniej możliwości.

ładowarki teleskopowe

Ładowarka teleskopowa na budowie

Budowa domów i innych obiektów wymaga wielu przygotowań, nakładów finansowych, a także zakupu odpowiednich sprzętów. Każdy inwestor będzie dążył do zmniejszenia kosztów swojej inwestycji. Jednym ze sposobów na oszczędności jest ograniczenie maszyn budowlanych na placu budowy. Czy można to zrobić bez ryzyka opóźnienia prac? Okazuje się, że tak. Wiele maszyn może zastąpić jedna, uniwersalna, jaką bez wątpienia jest ładowarka teleskopowa.

Zmniejszenie ilości maszyn to nie tylko niższe koszty, ale także więcej miejsca, czyli większy komfort pracy. Co ważne wiele maszyn budowlanych wymaga uprawnień do ich obsługi. W skrajnej sytuacji konieczne jest zatrudnienie kilku specjalistów. Jeżeli zdecydujemy się na wynajem ładowarki teleskopowej, wystarczy nam tylko jeden wyszkolony operator.

Dlaczego ładowarka teleskopowa jest tak uniwersalna?

Ładowarka teleskopowa jest maszyną zdolną do wykonywania wielu czynności. Posiada ona wymienny osprzęt, dzięki któremu można szybko dostosować ją do konkretnej pracy. Firma zajmująca się wynajmem ładowarek teleskopowych zazwyczaj dysponuje:

  • chwytarkami do bel, bez których trudno wyobrazić sobie sprawne prace budowlane,
  • platformami roboczymi, które umożliwiają podnoszenie osób,
  • łyżkami ładowarkowymi,
  • widłami do podnoszenia palet,
  • zamiatarkami, 
  • kosiarkami do trawy,
  • pługami,
  • agregatami uprawowymi,
  • siewnikami,
  • itp.

W zależności od prac, które chcemy wykonywać przy pomocy jej maszyny możemy wynająć ją z konkretnym osprzętem.

W przypadku prac budowlanych ogromne znaczenie ma dobra zwrotność ładowarki teleskopowej. Maszyna ta jest w stanie szybko obracać się o trzysta sześćdziesiąt stopni. Na placu budowy oznacza to, że jest ona w stanie dotrzeć do nawet najtrudniejszych miejsc, a także przeprowadzać działania, które są niemożliwe przy wykorzystaniu wielu innych maszyn budowlanych.

Co nam daje wynajem ładowarek teleskopowych?

Cena dobrej ładowarki teleskopowej może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. To dużo, zwłaszcza kiedy maszyna jest nam potrzebna jedynie do jednorazowych prac. Warto zdawać sobie sprawę, że nawet duże, dobrze prosperujące przedsiębiorstwa budowlane nie decydują się na zakup tego typu maszyn, a polegają przede wszystkim na firmach oferujących ich wynajem.

Wynajem ładowarki teleskopowej to rozwiązanie, które pozwala korzystać z atutów tej maszyny, nie martwiąc się jednocześnie wysokimi kosztami jej napraw, czy wymiany części. Dodatkowo większość firm oferuje nam wynajem na dowolny termin – niekiedy są to tygodnie, a nawet miesiące. Dzięki temu nie musimy się martwić, czy zdążymy przeprowadzić wszystkie prace na czas.

----

Szukasz pracy na budowie? Sprawdź oferty na Megapraca.pl

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


Tematy pokrewne:  

tag ładowarki teleskopowe


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.