Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wymiana zamka w drzwiach - co warto wiedzieć?

24-06-2021, 13:37

Poszukując informacji na temat tego ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach można spotkać się z bardzo odmiennymi informacjami na ten temat i cenami. Firma specjalizująca się w awaryjnym otwieraniu zamków ma tego typu usługę w swojej ofercie w bardzo atrakcyjnej cenie. Warto więc poszukując dobrej oferty zapoznać się z ich ofertą. Co więc warto wiedzieć o samej wymianie zamków w drzwiach?

Jak wymienić zamek w drzwiach?

Wymiana zamka może wydawać się względnie prostą sprawą, szczególnie w przypadku drzwi wewnętrznych. Zwykle zamek składa się z wkładki, którą można samodzielnie zdemontować bez większego trudu, znając podstawowe informacje na ten temat. Po zdemontowaniu wkładki zamka wystarczy udać się do sklepu w którym sprzedawca doradzi to jaka wkładka do zamka w tych samych rozmiarach będzie nadawała się do konkretnego rodzaju drzwi. Sprawa komplikuje się w przypadku bardziej zaawansowanych rodzajów zamków, w tych zamków antywłamaniowych. W takim przypadku warto skonsultować tego typu kwestie ze specjalistą z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl, ponieważ bardzo duże znaczenie ma tutaj nie tylko wymiar zamka, ale także jego waga czy określone parametry antywłamaniowe. Można więc śmiało powiedzieć, że nie posiadając dostatecznej wiedzy na ten temat lepiej skorzystać z pomocy fachowca. Ile w razie czego kosztuje wymiana zamka w drzwiach?

Wymiana zamka w drzwiach – co warto wiedzieć?

Koszt wymiany zamka

Koszty związane z wymianą zamków nie są tak duże jak to może się wydawać. Specjalista ślusarski może kompleksowo wymienić wiele zamków w ten sam dzień, więc oznacza to mniejszy koszt jednostkowy za każdy z wymienionych mechanizmów. Różnica w cenie związana z wymianą zamka może zależeć od poziomu jego skomplikowania. Niezależnie jednak od tego czy jest to nowoczesny zamek elektroniczny lub klasyczny rodzaj zamka to kluczową kwestią okazuje się to, aby specjalista dysponował odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, które pozwoli mu bezproblemowo i szybko dokonać profesjonalnej wymiany. Cena wymiany zamka może oscylować w granicach od 100 do 200 złotych lub więcej, w zależności od tego jak bardzo jest to skomplikowany mechanizm i jak wiele czasu potrzebne jest na jego montaż. Niebagatelne znaczenie w przypadku wymiany zamków ma także to, że firmy typu pogotowie zamkowe działają 24 godziny na dobę. W awaryjnych sytuacjach, gdy wymiana zamka jest potrzebna natychmiastowo, a więc także w niedzielę i święta, to także można liczyć także na pomoc profesjonalnego ślusarza. Okazuje się, że cena wymiany zamka w nietypowych godzinach niewiele różni się od standardowej usługi, co jest niebywałą zaletą firm oferujących całodobowe usługi ślusarskie.

Ostatnie artykuły:


fot. CICfot. Tavex
fot. ann_zimaTematy pokrewne:  

tag wymiana zamkatag nowptag nols