Wykryć DDoS w odpowiednim momencie

20-01-2017, 14:07

Wraz z narzędziem G DATA Network Monitoring firmy mogą zyskać możliwość stałego nadzoru infrastruktury IT.

Internauci oraz firmy z niepokojem spoglądają na rosnącą w ostatnich miesiącach ilość ataków DDoS. Ich wynikiem jest unieruchomienie infrastruktury dużych dostawców internetowych, a tym samym niemożność dostarczania usług klientom. Czy to odosobniony przypadek? Niezupełnie, bowiem ataki DDoS należą do najbardziej rozpowszechnionych metod stosowanych przez cyberprzestępców.

Według badań przeprowadzonych przez TeleTrust jedna trzecia firm padła ofiarą DDoS. Dlatego niezbędne jest wdrożenie skutecznego systemu wczesnego ostrzegania, pozwalającego szybko reagować na atak. W tym celu G DATA opracowała rozwiązanie do monitorowania sieci. Narzędzie umożliwia administratorom IT wykrywanie ataków DDoS na tyle szybko, by sięgnąć po odpowiednie środki ochrony.

 

Czym są ataki DDoS

Atak DDoS (Distributed Denial of Service) wykorzystuje przejęte przy użyciu specjalnego oprogramowania komputery, które atakują system ofiary, zasypując go ogromną ilością fałszywych zapytań. Przeciążenie sprawia, że np. sklep internetowy przestaje działać lub wolno się uruchamia. To zakłóca realizację transakcji, a w dłuższym okresie czasu może doprowadzić do zamknięcia biznesu. Szczególnie uciążliwe są ataki DDoS w okresie przedświątecznym, kiedy internauci zwiększają ilość dokonywanych zakupów. DDoS można zamówić jako usługę na forach internetowych.

 

 

Efektywny system ostrzegania

Co zrobić, by nie tracić obrotów w wyniku ataków DDoS, zaś potencjalni klienci mieli ciągły dostęp do oferty? Administratorzy potrzebują narzędzia do monitorowania sieci. W G DATA Network Monitoring wartości progowe definiują dane historyczne, które pomagają zidentyfikować nieprawidłowości. Jeśli obciążenie sieci przekracza określoną średnią wartość, odpowiednia osoba automatycznie otrzyma e-mail informujący o anomaliach. To pozwala na szybką reakcję i podjęcie działań naprawczych, takich jak np. rozłożenie obciążenia.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
fot. PhotoMIX
fot. BabbelRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: