Wybierz się w Pieniny - do najczystszych gór, z których wypływa Kinga Pienińska

22-07-2020, 07:10

Nieustannie podkreśla się, że zanieczyszczenie powietrza ma znaczący wpływ na występowanie wielu poważnych chorób. Warto więc wykorzystać okres wakacji i wybrać się z rodziną w jedne z najczystszych gór w Europie – w Pieniny.

Kinga Pienińska

Lato dla wielu kojarzy się z leżeniem na plaży, ale turystów na górskich szlakach również nie brakuje. Wyprawa w góry to doskonała okazja do tego, by popracować nad swoją kondycją, zjednać się z przyrodą i oddychać czystym powietrzem. Jednym z miejsc, w które z pewnością warto się wybrać, jest Pieniński Park Narodowy. To właśnie tam znajduje się źródło, z którego wydobywa się wodę Kinga Pienińska.

Dlaczego warto odwiedzić Pieniński Park Narodowy?

Pieniny charakteryzują się wapiennymi i skalistymi szczytami, których wysokość nie przekracza 1000 m n.p.m. Między malowniczymi szczytami prowadzi koryto Dunajca. Strome stoki, las, rzadko spotykane rośliny i zwierzęta, sprawiają, że w krajobrazach Pienin zakochani są turyści polscy i zza granicy. Pieniński Park Narodowy znajduje się w środkowym obszarze Pienin i jest jednym z najchętniej odwiedzanych parków narodowych w Polsce. Aby wejść na platformę widokową, która jest na Trzech Koronach, nieraz trzeba ustawić się w długiej kolejce.

To, za co najbardziej kocha się ten Park, to bajeczne krajobrazy i bujna przyroda, której nie można spotkać nigdzie indziej. Ogromną atrakcją dla turystów jest spływ Dunajcem. Spływ rozpoczyna się w Kątach i kończy w Krościenku albo Szczawnicy. To przeszło 2 godziny wodnej wycieczki, podczas której można podziwiać góry z innej strony, niż gdybyśmy wybrali się na któryś ze szlaków – a tych także nie brakuje!

Pieniny są o tyle ciekawą propozycją, że możemy zaplanować wycieczkę, która będzie atrakcyjna dla nas i dla dzieci. Szlaki mają różny poziom trudności, spływy organizują prawdziwi górale gotowi uraczyć nas opowieściami, a wieczorem możemy wziąć udział w ognisku z kapelą góralską.

Woda z najczystszych gór w Polsce

Obecność w Pienińskim Parku Narodowym to możliwość zatroszczenia się o swoje samopoczucie i zdrowie fizyczne. Obcowanie z naturą i oddychanie czystym powietrzem dobrze wpływa na każdego. A kiedy nie jesteśmy już w górach, ich namiastkę możemy poczuć każdego dnia. Kinga Pienińska jest wodą wydobywaną właśnie w tym Parku. Jest więc krystalicznie czysta i zawiera minerały, które dała sama naturalna. Ta naturalna woda mineralna ma przyjemny smak, który kojarzyć się może z górami. Ważne, że nie wiąże się z ograniczeniami wiekowymi i bez obaw mogą sięgać po nią nawet dzieci. Sprawdzi się zarówno podczas gotowania, jak i do picia bezpośrednio z butelki.

Warto zauważyć, że woda, którą czerpie się z tak czystej okolicy, będzie najzdrowsza, za co nasz organizm nam podziękuje. Woda pochodzi bezpośrednio z pienińskich źródeł i nie jest poddawana żadnemu sztucznemu filtrowaniu. W zależności od naszych preferencji i stylu życia możemy wybrać wodę niegazowaną, gazowaną, naturalną i dla osób uprawiających sport.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Pieninytag nolstag Kinga Pienińska
To warto przeczytaćRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: