Wybieramy rożek dla niemowlaka. Na co warto zwrócić uwagę?

12-06-2020, 10:47

Narodziny dziecka to kulminacyjny punkt w życiu każdego rodzica. Codzienność wymaga od niego solidnego przeorganizowania. Zobacz, w jaki sposób rożek niemowlęcy może pomóc Ci w opiece nad maluszkiem.

rożek dla niemowlaka

Dlaczego warto uwzględnić rożek dla niemowlaka w wyprawce?

Rożki to bardzo praktyczne elementy wyprawek dla najmłodszych. Stanowią nie tylko ochronę termiczną podczas wyjść z domu na spacerek, ale także są bezpieczniejszą alternatywą kołderki. Dzięki nim, pociecha nie odkrywa się w ciągu nocy. Nie pojawia się również ryzyko zakrycia buzi i problemów z oddychaniem podczas snu. Rożek to duże ułatwienie w przenoszeniu dziecka – i to nie tylko w czasie drogi ze szpitala do auta. Przydaje się również na co dzień. Zbiera dziecięce, początkowo dość wiotkie i bezwiedne ciałko, ułatwiając dorosłym stabilne podnoszenie, przenoszenie i kładzenie pociechy. Szeroki wybór rożków znajdziesz w sklepie internetowym https://bubaland.pl/rozki-beciki.

Co warto wziąć pod uwagę, decydując się na zakup rożka dla dziecka urodzonego latem?

Kupując je, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na porę roku, w jakiej pociecha przyjdzie na świat. W przypadku pociech urodzonych w czerwcu, lipcu i sierpniu sprawdzą się cieńsze rożki. Doskonałym rozwiązaniem są rożki wyposażone w zamek z obu stron, które umożliwiają szybkie rozpięcie, wyjęcie dziecka, zmianę pieluszki. Zamki błyskawiczne to również doskonała opcja, aby dopasować becik do aktualnie panującej temperatury – w domu i na spacerze.

Zakup rożka dla dzieci urodzonych jesienią, zimą i wczesną wiosną. O czym należy pamiętać?

W okresach jesieni, zimy i wczesnej wiosny, a więc w okresie od września do marca, warto rozejrzeć się za cieplejszym rożkiem, który zapewni maluszkowi komfort termiczny na odpowiednim poziomie. Dobrze, aby miało wysokiej jakości wypełnienie, które z jednej strony gwarantuje ciepło, z drugiej zaś odprowadza wilgoć, wytwarzającą się w czasie snu. Wówczas zarówno ciało, jak i ubranko maluszka pozostają suche.

Tkaniny idealne na rożki niemowlęce

Producenci i pracownie krawieckie, zajmujące się przygotowywaniem produktów dla najmłodszych, do uszycia rożków zazwyczaj wykorzystują tkaniny bawełniane. W ostatnich latach sporym powodzeniem cieszył się też polar minky z charakterystycznymi wypustkami.

Modna kolorystyka i piękne wzornictwo. O dziecięcej estetyce słów kilka

Istotną kwestią podczas wyboru rożka jest także jego kolorystyka i wzornictwo. Zakupy z myślą o dziecku powinny być przyjemnością dla rodziców. Ogromny wybór produktów na rynku ułatwia znalezienie tego, czego potrzeba i co spełnia kryteria estetyczne dorosłych. Szeroka gama produktów sprawia, że rodzice ceniący sobie klasyczną niemowlęcą kolorystykę (pastelowy róż i błękit) nie będą mieli żadnego problemu ze znalezieniem czegoś dla swojej pociechy. Także te osoby, które lubią monochromatyczne i kontrastowe wzornictwo będą zadowoleni z oferty producentów tkanin i rożków. Rodzice, którzy do końca nie chcą poznać płci dziecka, będą mogli postawić na neutralny odcień rozbielonego beżu. Ten wyjątkowo piękny kolor stanowi modną bazę do stworzenia nowoczesnej wyprawki dla maluszka.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag rożek dla niemowlaka
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: