Wszystko o wyprawce dla malucha

19-08-2021, 08:58

Oczekujesz przyjścia na świat nowego członka rodziny i chcesz jak najlepiej przygotować się na ten moment? Czytanie forów internetowych nie wystarczy.

Czas wziąć się do pracy i skompletować zestaw rzeczy, które będą niezbędne do opieki nad malcem w pierwszych dniach, tygodniach i miesiącach jego życia. To tzw. wyprawka dla niemowlaka. Jakie akcesoria powinna uwzględniać i gdzie je znaleźć? Podpowiadamy.

Wyprawka dla niemowlaka - co będzie Ci potrzebne?

Jakie akcesoria będą nam niezbędne w pierwszych dniach życia malca? Wiele zależy tutaj od indywidualnych potrzeb rodziców i dzieci - uniwersalna lista wyprawkowa zatem nie istnieje. Opierając się na dostępnych w sieci zestawieniach, można jednak sprawdzić, na jakie artykuły najczęściej decydują się młodzi rodzice. I tak wyprawka dla niemowlaka zawiera najczęściej fotelik samochodowy, przewijak, wózek, wanienkę i łóżeczko. Do tego dochodzą różnego rodzaju tekstylia w znacznych ilościach: kocyki, pledy, chusty, pieluchy pościele i ręczniki. Każde dziecko potrzebuje też ubranek. Niezbędne będą tutaj śpiochy, pajacyki, bluzeczki, spodnie, czapeczki oraz okrycia wierzchnie na dwór. Przydadzą się też przybory do karmienia, w tym smoczki i butelki, a także akcesoria kąpielowe i higieniczne oraz kosmetyki. Wyprawka dla niemowlaka może też obejmować śpiworki do samochodu i do wózka, elektroniczną nianię, laktator, podgrzewacz do mleka, kojec czy np. stojak do wanienki. 

Jak kupować?

Przygotowania do kompletowania wyprawki najlepiej rozpocząć od sporządzenia rozbudowanej listy. Zakup każdego umieszczonego na niej produktu należy starannie przemyśleć - jeśli nie jesteśmy pewni zakupu któregoś z nich, odłóżmy to na późniejszy okres. Część przedmiotów kupimy w sklepie, ale znaczną ich część możemy pożyczyć albo odkupić od znajomych albo rodziny. Niektóre używane akcesoria można zakupić za pośrednictwem serwisów ogłoszeniowych. Wyprawka dla niemowlaka nie powinna uwzględniać zabawek. Tego rodzaju „wyposażenie” maluch z pewnością otrzyma w prezencie od dziadków oraz cioć i wujków.


Następny artykuł » zamknij

Wszystko o PlayStation Plus
Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag wyprawka dla maluchatag nowptag nols

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.