Wnętrza z pomysłem: Czym zasłonić okna latem i stworzyć oryginalne okienne aranżacje

31-05-2019, 16:04

Aranżacja okna może być kluczowa dla wyglądu całego wnętrza, zwłaszcza gdy chodzi o salon, który jest miejscem reprezentacyjnym całego domu. Modne firany, zasłony czy rolety pozwalają nie chronić się przed ostrym słońcem, czy wścibskim okiem sąsiadów, ale również stanowią oryginalną ozdobę wnętrza, która doda mu odpowiedniego charakteru.

mat partnera

Modne firany i zasłony do salonu

Odpowiednia aranżacja wnętrza pozwala stworzyć w pomieszczeniu wyjątkowy klimat i przytulny kąt dla wszystkich domowników. Okienne aranżacje to sposób, aby bez konieczności malowania ścian czy przemeblowania całkowicie odmienić charakter salonu. Firany i zasłony są jednym z najbardziej popularnych rozwiązań aranżacyjnych, które świetnie sprawdzą się w różnych stylach wnętrz.

Białe firany z woalu są wybierane najczęściej. Dostępne w przeróżnych wzorach, grubościach i długościach. Firanki można dodatkowo upiąć dekoracyjnymi akcesoriami i tym samym oryginalnie odkryć część okna. Długie i ciężkie zasłony sprawdzą się w przestronnych wnętrzach, z kolei wykonane z delikatnej, lejącej się tkaniny subtelnie ożywią okna w nieco mniejszych pokojach.

Oryginalną aranżację okienną stworzą zasłony panelowe, czyli tzw. panel tracki. Montowane w suficie, wnęce okiennej czy ścianie stanowią niepowtarzalną dekorację okna. Składają się z pasów tkaninowych, które podczepia się do szyny wielotorowej. Zasłony panelowe, podobnie jak pionowe żaluzje, umożliwiają jednoczesne zasłonięcie dużych powierzchni okiennych.

Co na okno zamiast firanek? Modne rolety i żaluzje

Latem od słońca skutecznie chronią też rolety i żaluzje. Dostępne są w przeróżnych kolorach i wykonane z przeróżnych materiałów, dlatego z łatwością można je dobrać do każdego wnętrza, w każdym stylu. W latach 90. najbardziej popularne były żaluzje aluminiowe, które obecnie coraz częściej zamieniane są na drewniane wersje. Wymagają one regularnego przecierania z kurzu, jednak stanowią bardzo stylową i charakterystyczną dekorację okna.

Ciekawą aranżację okna uzyska się również, decydując się na rolety rzymskie, zwłaszcza modele podwójne. Wówczas roleta wykonywana jest z dwóch warstw materiału. Półprzezroczysta i cienka pełni w ciągu dnia funkcję klasycznej firanki, z kolei nieprzezroczysta skutecznie zasłania okno jak grubsza zasłona.

Pomysł na okno bez firanek - shuttersy

Oryginalną aranżację okna stworzą shuttersy, czyli eleganckie drewniane okiennice, które montuje się wewnątrz. Takie rozwiązanie rewelacyjnie sprawdza się, zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i klasycznych, angielskich, vintage czy umeblowanych w duchu PRL-u. Okiennice z drewna zajmują dużo miejsca, dlatego najlepiej będą prezentować się w dużym, przestronnym salonie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag zasłonytag oknatag komunikat firmytag firanytag żaluzje
To warto przeczytaćfot. Devirefot. Fortinet
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: