(akt.) Włamanie na strony Stratforu

28-12-2011, 11:36

Zdaniem włamywaczy udało im się wykraść dane dotyczące kart kredytowych, z których środki zamierzają przekazać na cele dobroczynne.

Jak poinformowali włamywacze na Twitterze, ich celem jest przekazanie na bożonarodzeniowe datki aż miliona dolarów. Pomimo wcześniejszych doniesień, odpowiedzialności za włamanie zrzekła się grupa Anonymous, która prowadziła identyczną "Operację Robin Hood", o czym informowaliśmy w DI wcześniej.

Czytaj także: Anonymous znów zaatakowali strony egipskiego rządu

Włamywacze poinformowali, że udało im się pobrać aż 200 gigabajtów danych z ośrodka analitycznego Stratfor, które miały być "ściśle strzeżone". Na jednym z materiałów umieszczonych w serwisie YouTube pojawia się informacja, że Stratfor z Austin dostarcza analizy gospodarcze oraz wojskowe.

Obsługa ośrodka przyznała, że doszło do ataku na jej serwery, a w związku z tym wszystkie usługi odpowiedzialne za pocztę elektroniczną (którą przekazywane są raporty) zostały wyłączone. Na razie nie potwierdzono wycieku danych związanych z kartami kredytowymi, jednak sprawą zajmować się już mają organy ścigania.

Pomimo zapewnień o wyrafinowaniu włamania, najbardziej krytyczne dane nie były przechowywane w zaszyfrowanej formie. Na Twitterze udostępniono również linki do plików tekstowych z adresami domowymi oraz informacjami transakcyjnymi kilku tysięcy kart kredytowych.

Czytaj także: Kolejny członek Anonymous trafia za kratki


Źródło: Anonymous, Twitter
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy