Wkrótce nowe możliwości dla mobilnych klientów Allegro

05-07-2016, 17:11

Firma Insider zapowiada rozwój mobilnej aplikacji zakupowej Allegro. Firma poinformowała dziś o podjęciu współpracy z Allegro w zakresie m-commerce.

Wśród dedykowanych mobilnych rozwiązań Insidera dla aplikacji Allegro znalazły się tzw. Mobile Push, czyli spersonalizowane powiadomienia, wysyłane do użytkownika w chwili, gdy ten nie korzysta z aplikacji. Usługa Mobile Push wykorzystuje segmentację klientów pod kątem wybranych parametrów. Tworzone na tej podstawie powiadomienia są dostosowywane do preferowanej przez użytkownika treści, a także wysyłane w najlepszym dla użytkownika czasie oraz z częstotliwością, która - według zapewnień dostawcy rozwiązania - nie wyda się danemu odbiorcy zbyt drażniąca.

Allegro będzie korzystało z następujących rodzajów Mobile Push-y:

  • Single Push –  polega na przesłaniu określonej informacji użytkownikowi;
  • Conversion Push – umożliwia identyfikację tych konsumentów, którzy nie wykonali pożądanej akcji, po czym zachęca ich do powrotu na ścieżkę zakupową;
  • Recurring Push – tzw. „przypominacz” – badania pokazują, że mobilny użytkownik musi zobaczyć wiadomość ok. 15-20 razy zanim podejmie się wykonania danej akcji;
  • Geofence – umożliwia skuteczniejsze targetowanie konsumenta poprzez określenie jego położenia – miasta, regionu, kraju.

Kolejnym mobilnym rozwiązaniem firmy Insider, z którego będzie korzystać aplikacja Allegro są powiadomienia in-app. Mowa tutaj o komunikatach wysyłanych do użytkowników aktualnie korzystających z aplikacji zakupowej. Przykładem takiego powiadomienia może być zaprezentowany klientowi komunikat zachęcający do zwiększenia wartości koszyka zakupowego np. do kwoty 100 zł, aby móc otrzymać bonus w postaci bezpłatnej dostawy.

Z rozwiązań firmy Insider korzysta ponad 200 firm z różnych regionów świata. W Polsce są to m.in. KFC, Pizzaportal.pl, Próchnik, Wojas, Multikino, 4FunTV czy Matras.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Mobile Pushtag mobiletag m-commercetag Insidertag in-apptag Allegro
To warto przeczytać


fot. sdecoret


fot. elenabsl
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: