Wkrótce Instagram również dla Androida

12-03-2012, 16:10

Popularna aplikacja Instagram, która umożliwia nakładanie filtrów na zdjęcia, a także wygodne dzielenie się nimi, wkrótce zawita również na Androida - poinformował podczas konferencji SXSW współtwórca narzędzia Kevin Systrom.

Choć o tym, że Instagram zawita do Androida,` Systrom mówił już w grudniu podczas konferencji LeWeb, nieznana była dokładniejsza data premiery aplikacji. Jak zapewnia twórca narzędzia, jest na co czekać.

Czytaj także: Współtwórca serwisu MySpace stawia na Androida

Instagram dla Androida ma zostać według Systroma zaprezentowany "w najbliższej przyszłości". Pod pewnymi względami ta wersja programu jest lepsza niż w przypadku iOS. To szalone - powiedział Systrom na scenie. Publiczności nie zaprezentowano jednak na razie żadnej wersji demonstracyjnej programu.

Do tej pory Instagram znany był właśnie wyłącznie z platformy mobilnej iOS, gdzie aplikacja bije rekordy popularności. Na pytanie, czemu tak długo zajęło przygotowanie wersji również na konkurencyjny system mobilny, Systrom odpowiada krótko: Nie wydaje mi się, żeby to było dużo czasu.

Współtwórca narzędzia tłumaczy, że jego firma "po prostu ma priorytety", a wprowadzanie innowacji na obu platformach jednocześnie byłoby niezwykle trudne, stąd na Instagram dla Androida musieliśmy nieco poczekać. Warto zauważyć, że choć usług do dzielenia się zdjęciami nie brakuje, to właśnie możliwość łatwego nakładania filtrów sprawiła, że aplikacja Systroma szybko zdobyła popularność.

Czytaj także: Google naciska na deweloperów aplikacji mobilnych


Źródło: SXSW, Mashable
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930