Witaminy i minerały jakości clean label – co to oznacza?

20-11-2018, 13:38

Coraz więcej osób decyduje się na zdrowy styl życia, co wyraża się regularnym uprawianiem sportu, odpowiednim bilansowaniem diety, dbałością o zapewnienie optymalnej ilości snu. Jednocześnie coraz bardziej skłaniamy się ku ekologicznym, naturalnym produktom – dotyczy to zarówno żywności, kosmetyków jak i suplementów diety. Dziś większość z nas skłania się ku produktom wolnym od syntetycznych dodatków, takich jak konserwanty, aromaty czy barwniki. Stosując suplementy diety jakości clean label możemy zyskać znacznie więcej, niż wtedy, gdy sięgniemy po tradycyjne witaminy i minerały. Dlaczego?

mat partnera

Suplementacja dla zdrowia, a zatem bez konserwantów…

Powody, dla których sięgamy po suplementy diety są bardzo różne. Niekiedy chcemy w ten sposób poprawić wygląd włosów czy paznokci, innym razem zależy nam na wzmocnieniu odporności, stawów i kości, usprawnienia procesów pamięci… Jednym słowem – liczymy na wymierne korzyści dla zdrowia. Na skuteczność suplementacji składa się kilka czynników, wśród których najważniejsze to:

- postać witaminy, która determinuje jej przyswajalność; najlepiej przyswajalne są witaminy naturalne oraz organiczne postacie minerałów

- dawki witamin i minerałów – powinna one być na tyle wysokie, aby pokryć dzienne zapotrzebowanie na dany związek

- odpowiedniego komponowania składu tak, aby w jednym preparacie znalazły się związki zwiększające nawzajem swoją biodostępność, np. cynk, magnez i witamina B6 dostępne w postaci preparatu ZMB6

Okazuje się, że równie ważny jest skład clean label, czyli całkowita rezygnacja z syntetycznych dodatków. Przede wszystkim – takie dodatki mogą okazać się szkodliwe dla organizmu, generując chociażby podrażnienia żołądka czy alergie. Ponadto, jeśli w składzie suplementu diety dominują syntetyczne składniki, mogą one negatywnie wpływać na przyswajalność witamin i minerałów – a przecież suplementacja ma przynieść wymierne korzyści dla organizmu, a nie wpływać na niego negatywnie. Dlatego tak ważne jest przykładanie ogromnej wagi do składu preparatu. Poszukuj organicznych postaci minerałów (np. takich jak cytrynian potasu czy cytrynian magnezu), naturalnych witamin, standaryzowanych ekstraktów roślinnych – przy jednoczesnym braku jakichkolwiek syntetycznych związków.

Suplementy diety Cheers – gama preparatów jakości clean label

Zdecydowana większość suplementów diety to niedrogie preparaty zawierające w swoim składzie syntetyczne witaminy i minerały, a także mnóstwo barwników, konserwantów, substancji przeciwzbrylających. Decydując się na taki preparat nie wydasz zbyt wiele pieniędzy – ale jednocześnie nie oczekuj zbyt wiele po takim suplemencie diety. Jeśli chcesz odczuć wymierne korzyści dla zdrowia – zainwestuj w suplementy diety najwyższej jakości. Preparaty polskiej marki Cheers to suplementy diety clean label – przeanalizuj skład każdego z nich, a w żadnym nie znajdziesz syntetycznych, potencjalnie szkodliwych dla zdrowia dodatków.

W ofercie marki znajdziesz wiele kompozycji witamin i minerałów, takich jak Multiwitamina Day&Night z adaptogenami, ZMB6, witamina B complex, witamina D3+K2, Hair Formula a także preparaty monoskładnikowe – potas, naturalna witamina C czy kwasy omega 3. Taka suplementacja to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na uzupełnienie diety w cenne składniki odżywcze oraz usprawnienie funkcjonowania całego organizmu. Suplementy diety clean label wciąż jeszcze stanowią niewielki ułamek suplementów – zatem od Twojego wyboru zależy, jakiej jakości preparat będzie dbał o Twoje zdrowie, nienaganny wygląd oraz doskonałe samopoczucie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie cheers.com.pl

Autor: Joanna Łysak / CHEERS
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Geraltfot. Geralt


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: