Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Czarny rynek tworzony przez cyberprzestępców rozwija się coraz prężniej. Za najtańszego wirusa, którym będziemy mogli do woli rozporządzać, zapłacimy około 17 funtów - podaje BBC.

robot sprzątający

reklama


Bardziej profesjonalne programy, umożliwiające przejęcie kontroli nad komputerem i stworzenie sieci zombie, są droższe. Ich cena waha się w okolicach 500 funtów. Coraz częściej twórcy wirusów oferują także gwarancję na swoje produkty oraz wsparcie techniczne – informują specjaliści z Mediarecovery.

Działalność przestępców komputerowych ulega coraz większej komercjalizacji. Złodzieje numerów kart kredytowych i danych osobowych stosują np. sprzedaż pakietową, uzależniając cenę jednostkową od ilości kupowanych informacji. Towar dzieli się również na kategorie zgodnie z miejscem pochodzenia, niekiedy można sobie wybrać nawet bank, którego klientów chciałoby się oszukać.

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) informuje o 800 tys. zgłoszonych przypadków oszustw i wyłudzeń w 2007 roku, z czego ponad 220 tys. dokonano z wykorzystaniem komputera. Poniesione na skutek cyberoszustw straty sięgają 400 mln dolarów. Nie ma podstaw, by sądzić, że inaczej jest w Europie, choć dokładanych danych na ten temat brakuje.

W przypadku tworzenia sieci zombie ceny zależą od miejsca zamieszkania ofiar. Za zarażenie tysiąca amerykańskich bądź australijskich komputerów płaci się 100 dolarów. W Europie najbardziej cenne są komputery brytyjskie i włoskie - po 60 dolarów za każde tysiąc infekcji. Polska niestety, a może na szczęście, jest przedostatnia w rankingu. Do zainfekowanie tysiąca pecetów w naszym kraju wystarczy 18 dolarów. Najmniej płaci się za komputery w Azji.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

PENTAGRAM FREEZONE

Źródło: Mediarecovery



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E