Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wirtualne szkoły rozpoczęły rok szkolny

01-10-2010, 12:41

Rok szkolny rozpoczął się dla tych polskich uczniów przebywających za granicą, którzy nie mają dostępu do polskich szkół uzupełniających (zarówno przy ambasadach, jak i społecznych). Wirtualną szkołę uruchomił 29 września Zespół Szkół dla Dzieci Obywateli Polskich Czasowo Przebywających za Granicą w Warszawie - placówka podległa bezpośrednio Ministrowi Edukacji Narodowej.

robot sprzątający

reklama


Uruchomienie nauczania online możliwe było dzięki projektowi edukacyjnemu Otwarta szkoła - System wsparcia uczniów migrujących, finansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W uruchomieniu szkoły wykorzystano jednocześnie doświadczenie programu edukacyjnego firmy Microsoft Partnerstwo dla Przyszłości.

>>> Czytaj: Polska Szkoła: rusza pilotaż z narzędziami Microsoftu

W pierwszej globalnej „polskiej klasie" zasiądzie ponad 160 uczniów z 35 krajów, z różnych kontynentów. Są w niej m.in. uczniowie z kontynentu amerykańskiego (Kanada, USA, Wenezuela, Brazylia), afrykańskiego (Maroko, Egipt), europejskiego (od Portugalii do Rosji), azjatyckiego (Indonezja, Singapur, Wietnam, Zjednoczone Emiraty Arabskie), jak też z Oceanii (Polinezja Francuska).

- Ta wirtualna szkoła jest otwarciem polskich uczniów na świat i jednocześnie ich edukacyjnym powrotem do własnego kraju - powiedział podsekretarz stanu w MEN Mirosław Sielatycki. -  Jednocześnie pozwala na kontakty uczniów z różnych części naszej planety. W procesie nauczania mogą też uczestniczyć rodzice, którzy są pierwszymi nauczycielami swoich dzieci.

W szkole będzie nauczać prawie 30 nauczycieli. Poza lekcjami uczniowie mogą uczestniczyć w czterech kołach zainteresowań - z języka polskiego, historii, wiedzy o współczesnej Polsce i przyrodniczo-matematycznym. Jak mówi Magdalena Bogusławska, dyrektor Zespołu Szkół, każde z kół będzie miało różne sekcje tematyczne i wiekowe. W ramach koła polonistycznego, na przykład, nauczyciele planują utworzyć sekcję dziennikarską, literacką, być może też teatralną.

Wkrótce dostępny będzie internetowy podręcznik do nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce, złożony z ok. 2,5 tysiąca tzw. "atomów" - niezależnych jednostek opisujących poszczególne zagadnienia, który może być indywidualnie składany przez nauczycieli, rodziców i uczniów, w zależności od potrzeb i stopnia zaawansowania w nauce.

Więcej informacji o wirtualnej szkole na stronach Zespołu Szkół oraz na portalu www.polskaszkola.edu.pl.

>>> Czytaj: Multimedialna klasa czeka na uczniów w szkole na Ursynowie


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: MEN