Wirtualna skrytka pocztowa, dlaczego warto skorzystać z tej usługi?

31-05-2021, 08:36

Chcesz odbierać ważne listy zwykłe i polecone gdziekolwiek przebywasz? Wirtualna skrytka pocztowa jest jak Twój stały adres korespondencyjny, tylko lepszy - po otrzymaniu korespondencji, wszelkie listy przechodzą poprzez proces digitalizacji, który sprawia, że ​​rozwiązania te są tak wyjątkowe!

Co to jest wirtualna skrytka pocztowa?

Zanim poznasz powody, dla których warto mieć wirtualną skrytkę pocztową, wyjaśnimy czym właściwie jest wirtualna skrytka pocztowa. Wirtualna skrytka pocztowa to usługa oferująca stały adres korespondencyjny i przesyłająca przychodzącą pocztę do wirtualnej skrytki, do której masz dostęp za pomocą internetu z każdego miejsca na ziemi!

 

Dlaczego warto korzystać z wirtualnej skrytki?

Zasadniczo działa tak samo jak tradycyjna skrytka pocztowa tylko z cyfrowymi ulepszeniami.

Po odebraniu Twojej poczty, jest ona skanowana i przesyłana cyfrowo, a Ty możesz zdecydować, czy chcesz ją zachować, zniszczyć czy przesłać na inny adres.

 

Zapobiega kradzieży tożsamości

Kradzież poczty jest także jednym z najczęstszych sposobów kradzieży Twojej tożsamości. Przeglądając Twoją pocztę, złodziej może zebrać: Twoje imię i nazwisko oraz adres, numer ubezpieczenia, numer telefonu, adres e-mail, historię zatrudnienia, informacje o karcie kredytowej i koncie bankowym, inne dane wrażliwe.

Bezpieczeństwo Twojej poczty jest ważniejsze, niż by się wydawało. Jeśli masz wirtualną skrytkę pocztową, tylko Ty masz dostęp do swojej poczty online. Jak naprawdę o tym pomyślisz, to okaże się, że nasz tradycyjny system pocztowy nie jest wcale bezpieczny!

 

Stały adres korespondencyjny

Dzięki wirtualnej skrytce pocztowej możesz mieć stały adres, niezbędny w kontaktach z organami publicznymi, pomimo, że podróżujesz lub często zmieniasz, albo po prostu nie masz stałego miejsca zamieszkania. A jeśli masz firmę, którą prowadzisz z własnego domu i nie chcesz, aby domownicy byli zalewani korespondencją od Twoich klientów, korzystając z wirtualnej skrytki masz możliwość oddzielenia adresu zamieszkania od adresu korespondencyjnego firmy. Ta opcja zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, ochronę i anonimowość.

 

Pełna kontrola

Najważniejszą kwestią, która sprawia, że ​​wirtualna skrytka pocztowa jest tak korzystna to fakt, że masz pełną kontrolę nad swoją pocztą. Pełna kontrola nie jest możliwa w przypadku tradycyjnej skrytki pocztowej lub gdy prosisz o pomoc przy odbieraniu listów bliską osobę, która nie zawsze znajdzie czas na zadbanie o ważną korespondencję.

Zamiast odbierać pocztę tradycyjnie np. na poczcie w określonych godzinach, dzięki wirtualnej skrytce obierasz i zarządzasz swoją pocztą w dowolnym czasie mając dostęp online. Co więcej – nie musisz stać w kolejkach, żeby odebrać list. Całą korespondencję kierowaną do Ciebie widzisz na ekranie swojego komputera lub smartfona.

Sprawdź koniecznie: www.eprzybornik.pl

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.