Windows Phone 7.5 również dla tańszych smartfonów

27-02-2012, 16:35

W kwietniu ma zostać opublikowana aktualizacja dla platformy Windows Phone 7.5, która umożliwi jej działanie również na tańszych sprzętach z gorszymi podzespołami - poinformowała na swojej stronie Nokia.

Minimalne wymagania platformy Windows Phone mają się od kwietnia tego roku zmniejszyć - poinformowała Nokia, która od wielu miesięcy współpracuje z Microsoftem.

Czytaj także: Nokia udostępnia Symbiana Belle (wideo)

Aktualizacja dla systemu określana jest nazwą Tango i jest przeznaczona dla tańszych smartfonów z systemem Microsoftu. Urządzenia tego typu mają znaleźć nabywców m.in. na rozwijających się rynkach, z których najciekawszym są bez wątpienia Chiny.

Wiele tańszych modeli z nową wersją platformy Windows Phone udostępni również sama Nokia. Już podczas targów Mobile World Congress zaprezentowano Lumię 610, która wyposażona jest w procesor taktowany zegarem 800 MHz oraz 256 MB pamięci RAM.

O ile obsługa platformy Windows Phone przez tańsze urządzenia jest oczywiście dobrą informacją, nie obeszło się przy tym bez pewnych ograniczeń. Z mniej zaawansowanych urządzeń zniknie m.in. Bing Local Scout, a automatyczne przesyłanie zdjęć do zdalnego dysku SkyDrive będzie domyślnie wyłączone (opcjonalnie można aktywować tę funkcję).

Czytaj także: Żywot Symbiana dobiega końca?


Źródło: Nokia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy