"Where .com meets .org" - to motto przewodnie rozpoczętych w środę targów "LinuxTag" w Berlinie. Kilkadziesiąt firm i grup projektowych prezentuje najnowsze zastosowania Open Source w administracji, medycynie i telekomunikacji. To także okazja dla zwykłych użytkowników, aby lepiej poznać świat wolnego oprogramowania.
reklama
OD SPOTKANIA PASJONATÓW DO WIELKIEGO BIZNESU
"Dzień Linuksa" pierwszy raz zorganizowany został w 1996 roku przez grupę studentów z Uniwersytetu Technicznego w Kaiserslautern w Nadrenii-Palatynacie, jako wieczorne spotkanie pasjonatów. Po 11 latach, choć temat przewodni pozostał ten sam, impreza urosła do rangi największych targów europejskich poświęconych oprogramowaniu Open Source, z Linuksem na czele.
Pierwszy raz w historii zostały one zorganizowane w stolicy Niemiec, równolegle z targami IT Profits, na których swe rozwiązania dla branży IT prezentowały firmy z Berlina i Brandenburgii.
W MIEŚCIE NIEMIECKIEJ INNOWACJI
To właśnie w tym regionie, jak mówił na konferencji prasowej Ortwin Wohlrab, przewodniczący SIBB - związku zrzeszającego lokalną branżę komputerową, powstaje najwięcej projektów IT w Niemczech, w tym wiele opartych na rozwiązaniach Open Source. Jako główną zaletę wolnego oprogramowania wskazuje duży stopień kreatywności, wynikający z zaangażowania całych społeczności przy tworzeniu poszczególnych projektów.
Karl-Heinz Strassemeyer z IBM, pracujący w koncernie niemal 40 lat, a obecnie pełniący funkcję przewodniczącego Linux Solutions Group, porównał powstanie Linuksa do przekładu Biblii przez Lutera na j. niemiecki. Jego zdaniem, system ten wprowadza do biznesu całkiem nową kulturę myślenia i innowacji.
"Aby jednak zastosować go w biznesie, trzeba wpierw zrozumieć architekturę; zasady, na jakich opiera się jego działanie" - podkreślał, sugerując jednocześnie, że nie wszystkie firmy są jeszcze na tym etapie.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*