Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Windows, Linux, Mac OS i NetWare w jednym stali domu

12-12-2008, 00:54

... a połączyła je nowa wersja Open Enterprise Server 2 SP1 - platformy firmy Novell umożliwiającej równoczesną współpracę różnych systemów operacyjnych.

robot sprzątający

reklama


Novell poinformował o dostępności systemu sieciowego Novell Open Enterprise Server 2 Service Pack 1 (SP1) opartego na serwerze SUSE Linux Enterprise. Wyposażono go w mechanizm Domain Services for Windows, który umożliwia integrację z Microsoft Active Directory.

Firmy, które zdecydują się na wdrożenie omawianego systemu, uzyskają możliwość zarządzania użytkownikami oraz definiowanymi przez siebie politykami dotyczącymi grup użytkowników za pomocą narzędzia Microsoft Management Console. Może to uprościć administrowanie heterogenicznych sieci.

Produkt Novell Open Enterprise Server 2
fot. - Produkt Novell Open Enterprise Server 2
Oprócz dostępnych do tej pory rozwiązań sieciowych, takich jak Dynamic Storage Technology do zautomatyzowanego zarządzania plikami i pamięcią masową, najnowsza wersja Open Enterprise Server zawiera nowe mechanizmy i funkcje, w tym:

  •  obsługę Enhanced Apple Filing Protocol (AFP) oraz Common Internet File System (CIFS), zapewniającą realizację usług sieciowych w trybie rodzimym dla komputerów osobistych z systemami Mac OS X, Linux oraz Windows,
  • narzędzia, ułatwiające wdrażanie i zarządzanie Open Enterprise Server 2,
  • narzędzie do synchronizacji i składowania plików Novell iFolder 3.7, umożliwiające współdzielenie danych w ramach grup i usprawniające pracę zespołową użytkowników komputerów osobistych z systemami Windows, Mac OS i Linux.

Jak podaje Novell, integracja systemów obsługi tożsamości Novell eDirectory i Microsoft Active Directory upraszcza uwierzytelnianie użytkowników oraz administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi. Autoryzacja klientów opiera się na stosowaniu jednakowych 64-znakowych haseł zarówno dla użytkowników Windows, Mac OS, jak i Linuksa.

Opisywana platforma Novella umożliwia ponadto obsługę komputerów wielordzeniowych i wieloprocesorowych. Producent podkreśla, że interfejs systemu jest identyczny, niezależnie od tego, czy do linuksowego serwera podłącza się klient z Windows, czy na odwrót.

Ceny i dostępność

Pakiet Novell Open Enterprise Server 2 SP1 jest dostępny na rynku w postaci samodzielnego produktu. Jak zapowiada producent, w ciągu 30 dni zostanie także udostępniony jako składnik zestawów oprogramowania Novell Open Workgroup Suite.

Cały pakiet podstawowych produktów sieciowych Novella dostępny jest w cenach od 89,9 euro za licencję na użytkownika lub urządzenie wraz z nielimitowaną pomocą techniczną i bezpłatnymi szkoleniami online. Szczegóły promocji opisane są na stronie www.novell.pl/promocje


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: informacja prasowa