Windows 10 pojawi się latem. Czy rozrusza internet przedmiotów?

18-03-2015, 08:31

Windows 10 będzie dostępny już tego lata na całym świecie - ogłosił Terry Myerson z Microsoftu na konferencji WinHEC w Shenzhen. Microsoft będzie chciał gwałtownie wprowadzić ten system na rynek, nie tylko z myślą o PC.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Według obecnego szefa Microsoftu Windows 10 ma być "najbardziej kochaną" wersją Windowsa. Ma posiadać bardziej elastyczny interfejs, odpowiadający także windowsowym tradycjonalistom. Ma działać na różnych urządzeniach i ma zmienić sposób używania PC-tów, np. poprzez wprowadzenie asystenta Cortana także na komputery osobiste. Co ważne, aktualizacja do Windows 10 ma być darmowa

Windows 10 od tego lata

Wczoraj Terry Myerson z Microsoftu ogłosił, że Windows 10 będzie dostępny od tego lata w 190 krajach i 111 językach. Ta zapowiedź padła na konferencji WinHEC w Shenzhen. Dlaczego akurat tam?

Przedstawiciel Microsoftu stwierdził, że Chiny są "globalnym epicentrum innowacji". Mówiąc nieco ściślej, Chiny są globalnym centrum wytwarzania innowacyjnych produktów. Microsoft ma zamiar działać dwutorowo, aby Windows 10 szybko przyjął się na rynku. Pierwszy tor działań to wspomniane udostępnienie aktualizacji za darmo. Drugi tor to współpraca z producentami sprzętu. 

Microsoft zawarł strategiczne partnerstwa z firmami Lenovo, Tencent, Qihu 360 i Xiaomi. Przykładowo Lenovo ogłosiło, że zaoferuje usługi aktualizacji systemu do Windows 10 w 2,5 tys. centrów serwisowych i wybranych sklepach w Chinach. Lenovo będzie oczywiście wypuszczać urządzenia z Windowsem 10, w tym telefony, które powinny być dostępne już w połowie roku 2015. Firmy Tencent i Qihu również będą dostarczać Windows 10 swoim klientom, a wybrana grupa użytkowników Xiaomi Mi 4 będzie uczestniczyła w testowaniu tego systemu. 

Zastanawia Cię może czym jest Tencent? To chińska firma dostarczająca usługi społecznościowe i gry. Nie robi to początkowo wielkiego wrażenia, ale Tencent ma 800 mln klientów w Chinach. Inna wspomniana firma - Qihu 360 - zajmuje się bezpieczeństwem i ma 500 mln klientów.

Windows Hello

Przy okazji ujawnienia przybliżonej daty premiery Microsoft zwrócił uwagę na jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze gigant przypomniał, że jedną z istotnych nowości w Windows 10 będzie Windows Hello - technologia biometrycznej autoryzacji wykorzystująca rozpoznawanie twarzy, tęczówki lub odcisku palca. Ta technologia wymaga oczywiście dodatkowych sensorów i Microsoft współpracuje w tym zakresie z producentami sprzętu. Myerson wspomniał, że urządzenia wyposażone w sensor Intel RealSense F200 będą w pełni wspierać Windows Hello.

 

Sonda
Czy Windows 10 może szybko zdobyć wielu nowych użytkowników?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Windows 10 i internet rzeczy

Drugą ciekawą rzeczą jest powtórzenie przez Myersona zapowiedzi, że Windows 10 ma być dostępny od razu dla wielu rodzajów urządzeń włącznie z tymi specjalistycznymi, jak bankomaty. Microsoft spodziewa się, że nowy system umożliwi rozwój internetu rzeczy (IoT). Realizacja tej idei ma być możliwa dzięki kolejnym kluczowym partnerom, takim jak Raspberry Pi Foundation, Intel oraz Qualcomm. Wspólnie z tymi partnerami Microsoft ma dostarczyć nowe rozwiązania dla twórców urządzeń, hobbystów i studentów. 

Czytaj także: Darmowy Windows 10, holograficzne okulary - Microsoft wyraźnie zmienia stylSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.