Wielkopolska stawia na ochronę danych

komunikat prasowy 06-08-2011, 10:35

Do końca roku mieszkańcy Wielkopolski mogą korzystać z darmowego backupu danych online - poinformował jeden z tamtejszych operatorów telekomunikacyjnych.

E-backup działa w oparciu o metodę "uruchom i zapomnij" - wystarczy wskazać na komputerze katalogi do zarchiwizowania i częstotliwość operacji, a cały proces zostanie wykonany w tle pracy komputera, nie wymagając od użytkownika żadnych dodatkowych działań. Archiwizowane dane są kompresowane i szyfrowane algorytmem AES, a następnie przesyłane na zdalny serwer protokołem SSL.

Dostęp do danych posiada jedynie użytkownik, który utworzył backup - nawet operator usługi nie jest w stanie ich odczytać, niezbędny jest do tego bowiem klucz, znany jedynie właścicielowi danych. Backupowane dane można przywracać w dowolnym momencie, na dowolny komputer, bez konieczności instalowania jakiejkolwiek aplikacji. Wystarczy dostęp do panelu administracyjnego udostępnionego przez dostawcę usługi.

Darmowy e-backup, jako element dodany dla swoich klientów, wprowadziła firma Inotel. Do końca bieżącego roku usługa nie będzie wiązała się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Z dostępu można zrezygnować w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji.

>> Czytaj także: Efektywne tworzenie kopii zapasowych w 7 krokach


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy