Więcej szybkich przelewów w MultiBanku

09-08-2011, 09:47

MultiBank poszerzył dostępność usługi Sorbnet. Klienci banku mogą za jej pośrednictwem wykonać przelew na dowolną kwotę, która w ciągu maksymalnie godziny znajdzie się na rachunku odbiorcy.

Sonda
Czy śledzenie użytkowników jest naruszeniem ich prywatności?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

W maju br. MultiBank udostępnił swoim klientom usługę przelewów ekspresowych, dzięki której pieniądze trafiają na konto odbiorcy w ciągu 15 minut. W ten sposób mogą oni jednorazowo przesłać do 5 tys. zł. Teraz w banku będzie można przelać dowolną kwotę w krótkim czasie.

- Dotychczas przelewy Sorbnet realizowane były jedynie na kwoty powyżej miliona złotych. Obecnie klienci mogą zlecać w ten sposób dyspozycje o dowolnej wartości. Odbiorca otrzymuje pieniądze maksymalnie w ciągu godziny – mówi Bartłomiej Wasiuk, naczelnik Wydziału Klientów Zamożnych MultiBanku.

Koszty przelewów Sorbnet dla klientów indywidualnych
fot. Multibank - Koszty przelewów Sorbnet dla klientów indywidualnych
Przelewy realizowane są przez Narodowy Bank Polski. Usługa dostępna jest dla wszystkich klientów banku, zarówno indywidualnych, jak i firmowych. Dyspozycję przelewu złożyć można w placówkach banku, dzwoniąc na multilinię oraz za pośrednictwem systemu transakcyjnego MuliBanku. Złożenie zlecenia przez internet odbywa się w sposób niemal analogiczny, jak zdefiniowanie zwykłego przelewu.

Jak działa przelew Sorbnet?

Koszty przelewów Sorbnet dla klientów biznesowych
fot. Multibank - Koszty przelewów Sorbnet dla klientów biznesowych
Nadawca przelewu zleca przelew na rachunek odbiorcy docelowego. Zlecenie w ciągu kilku minut przesyłane jest do Narodowego Banku Polskiego. Ten niezwłocznie po otrzymaniu dyspozycji informuje o oczekującym przelewie bank odbiorcy docelowego. Przelew zostaje zaksięgowany na rachunku odbiorcy. Cały proces standardowo trwa maksymalnie godzinę.

Rozwiązanie to gwarantuje ominięcie bankowych sesji przychodzących i wychodzących. Przelewy Sorbnet realizowane są w dni robocze w godzinach od 8.00 do 15.00. Opłaty wynoszą od 15 do 45 zł w przypadku klientów indywidualnych i od 20 do 40 zł dla klientów biznesowych. Ceny uzależnione są od profilu konta, co prezentują tabele.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031