Warto uczyć się angielskiego

informacja prasowa 23-10-2013, 15:14

Z oczywistych i znanych nam wszystkim powodów współcześnie nauka angielskiego nie jest już żadnym przywilejem czy ciekawym hobby (jak jeszcze 20 lat temu), ale absolutna koniecznością, oczywiście jeżeli tylko zależy nam na byciu konkurencyjnym na rynku pracy. Znajomość języka Amerykanów i Anglików jest już dziś tak oczywista, że nikt się już nad nią nie zastanawia, a pracodawcy biorąc ją za pewnik, oczekując podczas rekrutacji wykazania się umiejętnościami lingwistycznymi w obrębie dwóch lub trzech innych języków.

union jack

Absolutnym banałem stało się też powiedzenie, że angielski jest współczesną łaciną i za jego pomocą możemy komunikować się z ludźmi z dowolnego zakątka świata. Obecnie nikt sobie też nie wyobraża kariery naukowej czy biznesowej bez wyjazdów na anglojęzyczne, zagraniczne konferencje czy też bez czytania literatury fachowej (oczywiście publikowanej w dowolnej dziedzinie najczęściej po angielsku).

Warto także pamiętać (i motywować się tym do zdobywania coraz to nowych kompetencji językowych), że angielski wiąże się z wieloma przyjemnościami, takimi jak podróże i łatwość nawiązywania kontaktów podczas nich, oraz korzystanie z wytworów kultury. Mówiąc po angielsku mamy niemal natychmiastowy dostęp do treści nowych książek i filmów, możemy czytać najpopularniejsze zagraniczne czasopisma oraz swobodnie korzystać z internetu.

Od wielu lat zmienia się nie tylko nasze postrzeganie języka angielskiego jako niezmiernie przydatnego, ale także sposób w jaki się go uczymy. Jest to wciąż najczęściej uczony język obcy w Polsce i w Europie, dzięki czemu nowe metody dydaktyczne są wypróbowywane najpierw w jego obrębie.

klasa

Wśród nowości cieszących się największym powodzeniem są innowacyjne metody nauki dla dzieci. Rodzice wysyłają na kursy angielskiego coraz młodsze dzieci. Maluch uczący się języka zanim jeszcze wyrośnie z pieluch – to już dziś nikogo nie dziwi. Wśród rodziców i opiekunów panuje przekonanie, że im wcześniej się zacznie, tym lepiej, a psychologowie potwierdzają tę tezę. Nawet kursy dla półrocznych szkrabów nie są niczym niezwykłym, a osłuchanie się z melodią i akcentami obcej mowy podobno bardzo pomaga w perfekcyjnym opanowaniu języka w przyszłości. Pomocne są także angielskojęzyczne przedszkola, a nawet żłobki, gdzie mali kursanci uczą się angielskiego poprzez zabawę, dzięki czemu miło im się potem kojarzy taka nauka.

Płacącym za to wszystko rodzicom pozostaje przekonanie, że dzięki takim zajęciom, w podstawówce, gimnazjum i liceum ich pociechy będą się same garnąć do nauki, a pedagodzy zapewniają, że jest na to naprawdę duża szansa. 
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031