Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komisarze USA i Kanady ds. prywatności i cyberbezpieczeństwa na konferencji TMT.AllThings'13

PATRONAT MEDIALNY 23-10-2013, 16:09

Wielkie Śledzenie (Big Surveillance) i zbieranie danych na nasz temat (Big Data) wymaga rozwiązań zapewniających Wielką Prywatność (Big Privacy) - twierdzą eksperci. Gośćmi specjalnymi konferencji TMT.AllThings'13, odbywającej się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, będą światowej rangi eksperci prywatności i cyfrowego bezpieczeństwa - Maureen K. Ohlhausen, Komisarz Federalnej Komisji Handlu (FTC) USA oraz dr Ann Cavoukian, Komisarz ds. Informacji i Prywatności Ontario w Kanadzie.

Konferencja dotyczyć będzie trendu zwanego Internetem Wszechrzeczy, czyli włączania do globalnej sieci coraz większej liczby urządzeń, przedmiotów i miejsc, a także będącego efektem tego zjawiska Big Data, czyli zbierania danych z kamer, czujników i monitoringu każdego aspektu życia czy działalności biznesowej.

W USA znajdują się siedziby największych potentatów w branży nowych technologii, zatem podejście amerykańskiego regulatora Internetu, czyli Federalnej Komisji Handlu (FTC), wywiera duży wpływ na kształt usług internetowych dostępnych na całym świecie. Komisarz Federalnej Komisji Handlu (FTC) USA ds. prywatności, ochrony danych i cyberbezpieczeństwa, Maureen K. Ohlhausen mówić będzie podczas konferencji na temat zjawiska Internetu Wszechrzeczy, czyli śledzenia, pomiarów, monitoringu oraz podejścia regulatora do tych zjawisk w kontekście praw konsumentów i obywateli. 

Na temat dobrych praktyk tworzenia rozwiązań technologicznych uwzględniających ochronę prywatności, określanych jako „Privacy by Design (not Disaster)”, mówić będzie światowy autorytet w tej dziedzinie, dr Ann Cavoukian, Komisarz ds. Informacji i Prywatności stanu Ontario w Kanadzie. Metodyka ta dostępna jest w ponad 30 językach, w tym po polsku. Orędownikiem tej koncepcji jest m.in. polski Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Poza ekspertami prywatności w konferencji udział wezmą przedstawiciele dostawców technologii, m.in. Oracle, Cisco, Outbox, Warsaw Data Center, HyperOne, a także przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

„Giełda jest barometrem gospodarki i kształtujących ją trendów. Często wyprzedza rynkową sytuację - tak jest i tym razem. Konferencja TMT.AllThings'13 odbywa się 24 października w siedzibie GPW, która jest od lat źródłem kapitału na finansowanie innowacji - zarówno w dużych, dojrzałych przedsiębiorstwach, jak i w mniejszych, rozwijających się spółkach” – powiedziała Beata Kacprzyk z GPW.

"Internet of Everything oraz będące jego następstwem zasoby Big Data stwarzają możliwości rozwoju, ale i prezentują mnóstwo wyzwań. Warto postawić na otwartość, innowacyjność oraz hardware i software działające razem" – powiedział Janusz Naklicki z Oracle.

„Wierzymy, że Internet Wszechrzeczy stworzy pole do ogromnych innowacji w dziedzinie Customer Experience, w szczególności w zakresie tworzenia nowych usług, wzbogacania już istniejących, a nade wszystko wielokanałowej komunikacji z klientem” - powiedział Marcin Ciesielski z polskiej firmy informatycznej Outbox, partnera konferencji.

„Na początku korzyści z Internetu Wszechrzeczy oraz Big Data czerpać będą przede wszystkim przedsiębiorstwa w branży handlowej, logistycznej i usługowej. Później również w opiece zdrowotnej, usługach użyteczności publicznej czy administracji publicznej” - dodał Grzegorz Brzeski z Warsaw Data Center oraz HyperOne.

We współczesnym świecie ponad 99% rzeczy pozostaje niepołączonych. Połączenie i interakcja nowych ludzi, procesów, danych i rzeczy w Internecie Wszechrzeczy przyniesie niezwykłe efekty i stworzy wspaniałe możliwości - czytamy w analizie firmy Cisco.

Sieć odgrywa kluczową rolę w Internecie Wszechrzeczy. Musi ona stanowić inteligentną, łatwą w zarządzaniu i bezpieczną infrastrukturę, którą można skalować tak, by obsługiwała miliardy urządzeń uwzględniających kontekst. Inteligentna sieć nasłuchuje, uczy się i reaguje, udostępniając otwarte interfejsy, które sprzyjają bezpieczeństwu informacji, łatwej obsłudze, niezawodności i innowacyjności na niespotykaną wcześniej skalę.

Ale równie istotne w wykorzystaniu Internetu Wszechrzeczy będą modele biznesowe doskonalone przez liderów innowacji, normy społeczne kształtowane w drodze kompromisu użyteczności, finansów i praw człowieka promowanych przez prawników, organizacje pozarządowe oraz media. Dyskusja rozpoczyna się już teraz.

www.tmtevents.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *