Warren Buffet inwestuje w IBM

14-11-2011, 17:28

Nieco ponad 5,5% udziałów IBM trafiło w ręce legendarnego amerykańskiego inwestora.

W rozmowie z CNBC Warren Buffet przyznał, że w jego ręce trafiły w ostatnim czasie ponad 64 miliony akcji IBM. Ich szacowana łączna wartość to około 10,7 miliarda dolarów.

Czytaj także: Coraz więcej chętnych do pracy w firmie Apple

- Wyznaczyli plany działania i podążali za nimi zaskakująco dobrze - powiedział Buffet o amerykańskiej korporacji informatycznej. - Prawdopodobnie czytałem każdy roczny raport IBM w ostatnich 50 latach.

Według wyliczeń Bloomberga Buffet musiał zapłacić za akcję średnio 167,19 dolara, natomiast na fixingu piątkowej sesji kosztowały one już 187,38 dolara. W poniedziałek na nowojorskiej giełdzie akcje IBM kontynuowały wzrosty, a zatem inwestor z Omaha znów może się pochwalić udaną inwestycją. Na razie nie wiadomo, kiedy Buffet planuje sprzedać swoje udziały, jednak znany jest on z długoterminowych działań.

81-letni Warren Buffet w ostatnim czasie gromadził gotówkę, a cena akcji należącej do niego firmy Berkshire Hathaway spadła do poziomów z 2008 roku. Po tym jak inwestor zaszokował obserwatorów zakupem akcji Bank of America, przejęcie części akcji IBM wydaje się o wiele mniej ryzykownym posunięciem. Buffet jako jeden z najbogatszych Amerykanów wspólnie z Billem Gatesem zachęcał w ostatnich miesiącach innych bogaczy do oddania części swojego majątku na cele dobroczynne.

Czytaj także: Kobieta na czele IBM


Źródło: CNBC, Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy