Waluta Facebooka obowiązkowa dla twórców gier

25-01-2011, 11:50

Od lipca Facebook Credits będą obowiązkową opcją dla twórców gier, w które można grać w popularnym serwisie społecznościowym. Takie ujednolicenie waluty w Facebooku ma duże znaczenie nie tylko dla graczy, ale także dla przychodów Facebooka.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wczoraj na blogu Facebooka dla deweloperów Deborah Liu ogłosiła, że od 1 lipca wszyscy deweloperzy gier społecznościowych będą musieli obsługiwać płatności przez Facebook Credits. Podzielą się oni przychodami z Facebookiem w stosunku 30/70 (większa część dla deweloperów). 

Co istotne, twórcy gier nie będą zmuszani do używania kredytów Facebooka w samym grach. Nadal mogą oni stosować swoją walutę, ale będzie ona wymienialna na Facebook Credits, które z kolei będą jedyną walutą wymienialną na prawdziwe pieniądze. Przykładowo Zynga będzie mogła sprzedawać walutę CityCash (walutę z CityVille) za określoną liczbę kredytów Facebooka.

>>> Czytaj: Facemarket, wcześniej znany jako Facebook

Facebook będzie zachęcał deweloperów do korzystania z Facebook Credits jako waluty w samych grach. Twórcy, którzy się na to zdecydują, będą mieli wczesny dostęp do nowych funkcji Facebook Credits i skorzystają z dodatkowej promocji na Facebooku.

Z kredytów Facebooka korzysta obecnie 350 aplikacji od 150 deweloperów obsługujących ponad 70% transakcji dotyczących wirtualnych dóbr. Mimo to Facebook wie, że nie wszyscy będą zadowoleni z nowego obowiązku. Dlatego planowane zmiany ogłaszane są tak wcześnie. W najbliższych miesiącach Facebook ma współpracować z twórcami aplikacji nad ulepszaniem Facebook Credits.

Uniwersalna waluta w Facebooku ma znaczenie dla jego użytkowników. Kredyty zakupione dla jednej gry będzie można natychmiast wykorzystać w innej. W perspektywie długoterminowej taka zmiana wydaje się bardzo korzystna.

Nie da się też ukryć, że dla Facebooka oznacza nowe źródła przychodów. Serwis społecznościowy będzie zarabiał na wszystkich transakcjach dotyczących wirtualnych dóbr. Początkowo produkt Facebook Credits miał co najwyżej na siebie zarabiać, ale teraz jego znaczenie ma wzrosnąć.

>>> Czytaj: Telefon Facebooka - plotka powraca


Źródło: Facebook


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.