W poszukiwaniu wartości w internecie

26-10-2007, 10:59

Czy serwisy producentów zabawek sprawią, że dzieci nie będą umiały normalnie funkcjonować w społeczeństwie? Odpowiedzi na to pytanie szukano w czasie londyńskiej konferencji Virtual Worlds Forum.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Lord Putnam, producent filmu "Rydwany ognia", który w 1981 zdobył Oscara ostrzega, że traktowanie dzieci jedynie w kategorii konsumentów może zagrozić ich rozwojowi. Kształtowanie w najmłodszych poczucia, że to oni są pierwsi i najważniejsi stanowić może problem dla rodziców, chcących wpoić swoim pociechom uniwersalne zasady współżycia społecznego - czytamy na stronach BBC.

Powstające serwisy internetowe, do których dostęp ograniczony jest jedynie dla posiadaczy konkretnych produktów - głównie zabawek - rodzić może poczucie w młodych ludziach, że cały świat jest właściwie dla nich.

Podczas londyńskiej konferencji Virtual Worlds Forum usłyszeć można także było, że prawdziwym wyzwaniem winno być tworzenie takich wirtualnych światów, które uczyłyby także wartości koniecznych do sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie. Internet powinien stać się miejscem, gdzie człowiek uczy się prawdziwych wartości, które potem wykorzystuje w świecie realnym.

Twórcy serwisów przeznaczonych dla dzieci bronią się mówiąc, że dostosowują swoje produkty i serwisy do realiów. Dzieci i młodzież znacznie szybciej i łatwiej przyswajają sobie nowinki technologiczne, a wirtualny świat potrafi dla nich być niezwykle realny. Nie sposób jednak nie odnieść wrażenia, że za tymi deklaracjami kryje się też chęć zwiększenia sprzedaży i zysków.

Dla młodego pokolenia Sieć jest naturalnym miejscem rozrywki, zdobywania informacji, poznawania nowych osób. Ma ogromny wpływ na to, kim młodzi zostaną w przyszłości. Internet kształtuje już teraz pewne wartości i nie można udawać, że jest inaczej.

Źródło: BBC


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.