Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

W jakich sprawach możemy zwrócić się o pomoc do kancelarii adwokackiej?

31-03-2019, 10:48

Niejednokrotnie w naszym życiu może przytrafić się sytuacja kiedy będziemy musieli rozwiązać jakąś sprawę na drodze sądowej. Ponieważ nie mamy obowiązku znać prawa w każdym zakresie, zwłaszcza że jest on bardzo szeroki, w kwestiach spornych możemy zwrócić się o pomoc do specjalistów w tej dziedzinie, a mianowicie skorzystać z usług kancelarii adwokackich. Wiele biur oferuje bezpłatną pierwszą poradę, być może w trakcie której okaże się, że istnieje jakiś prostszy sposób na rozwiązanie naszego problemu. A w jakich kwestiach możemy udać się do takiej kancelarii? Sprawdźmy poniżej kilka aspektów w jakich może pomóc nam adwokat.

rozwód kancelaria adwokacka

Prawo rodzinne

Szeroko pojęty dział prawa, który wiąże się ze szczególnie przykrymi sprawami, gdyż dotyczy sporów rodzinnych czyli tych związanych z najbliższymi osobami. Takim sprawom zawsze towarzyszą łzy i wiele smutnych przeżyć. Szczególnie jeśli sprawa dotyczy rozwodu, separacji lub ustalenia prawa do opieki nad dziećmi. Prawo rodzinne to także kwestie związane z podziałem majątku, ustaleniem ojcostwa lub macierzyństwa oraz pozbawienie bądź ograniczenie władzy rodzicielskiej. Ze względu na ciężki charakter tych spraw dobrze jest skorzystać z usług prawnika, który podejdzie do problemu bez takich emocji jak osoba, której sprawa dotyczy. Może się okazać, że dzięki swojej wiedzy będzie także mógł tak wykorzystać przepisy aby osiągnąć zamierzony cel dla swojego klienta.

 

Prawo spadkowe

Po części związane z prawem rodzinnym, jednakże dotyczące innych kwestii. Chociaż dziedziczenie majątku wydaje się być oczywiste, to w wielu rodzinach dochodzi do sytuacji, kiedy ze względu na różne wydarzenia wola spadkodawców jest inna niż wynikałoby to z powszechnie obowiązujących zasad. Często potencjalni spadkobiercy nie są godni aby otrzymać majątek zgromadzony przez członków rodziny, jednakże prawo gwarantuje im jakąś jego część. Aby jednak te wartości zostały tak spożytkowane jak sobie tego życzy właściciel majątku musi skierować taką sprawę na drogę sądową, aby dowieść swoich racji. To działa także w drugą stronę, kiedy to spadkobierca faktycznie ma prawo do jakiejś części majątku, potrafi to udowodnić, jednakże spadkodawca za namową innej osoby chce inaczej rozdysponować majątek. Jednak jeśli należyty spadkobierca udowodni swój wkład w ten majątek ma szansę wygrać taką sprawę. Sprawy takie nie należą do łatwych, gdyż wymagają przytoczenia konkretnych argumentów, dlatego dobrze mieć przy sobie prawnika.


Następny artykuł » zamknij

1% podatku - jak to działa?
Ostatnie artykuły:
fot. Banqup
« Lipiec 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031