W jaki sposób specjalistyczny program kadrowy dla małej firmy wspomaga jej rozwój?

01-04-2021, 13:40

Silnie zaawansowane pod względem dostępnych opcji programy kadrowe czy księgowe - przy nieprzemyślanym wykonaniu - mogą sprawiać duże trudności z użytkowaniem. Problemy w tym zakresie występują nawet w przypadku tych aplikacji, które wykonane są w sposób ergonomiczny, skrupulatny i zapewniający dużą łatwość ich obsługi. Niezależnie od intuicyjności swojego działania, wciąż zawierają one wiele mało potrzebnych lub nawet zupełnie zbędnych funkcji, które zaśmiecają interfejs, dekoncentrują użytkownika, a ponadto podwyższają cenę ich zakupu.

Na szczęście na rynku istnieją także alternatywy dla takich mocno rozbudowanych rozwiązań, przeznaczone stricte małym firmom. Co oferują i jakie korzyści zapewniają? O tym poniżej.

Profesjonalny program KPiR - do czego rozwiązanie to może przydać się małej firmie?

Program KPiR dla małej firmy w przypadku wydania przez profesjonalnego i doświadczonego wydawcę stanowi precyzyjną odpowiedź na wyzwania, z którymi na co dzień muszą mierzyć się mikro przedsiębiorcy. Jest o wiele tańszą opcją niż stworzenie w ramach firmy osobnego działu skoncentrowanego na obsłudze księgowej, a także mniej kosztowną niż przekazanie takich zadań zewnętrznym wyspecjalizowanym w tym zakresie podmiotom.

Za pośrednictwem dedykowanego programu kadrowego dla małej firmy możliwe jest samodzielne prowadzenie dokumentacji i rachunkowość, przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum związanych z tym kosztów oraz wysiłku. Opisywany typ systemu kadrowo-księgowego dostarcza kompleksowe wsparcie w ramach wszystkich kwestii skoncentrowanych wokół kadr, rozliczeń, płac czy też księgowania oraz tworzenia wymaganej dokumentacji. Stanowi nieocenioną pomoc zarówno dla płatników VAT-u, jak i dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, którzy są zwolnieni z konieczności jego odprowadzania, znacząco usprawniając i ułatwiając wszelkie formalności związane z prowadzeniem firmy.

Jakie funkcjonalności może obejmować program kadrowy dla małej firmy?

Opcje udostępniane przez poszczególne występujące na rynku księgowe i kadrowe programy dla małych firm mocno się od siebie różnią. Co do zasady jednak każdy z nich ma za zadanie w jak największym stopniu odpowiadać na potrzeby mikro przedsiębiorców. W przypadku oprogramowania proponowanego przez RESET2 jest to osiągane m.in. dzięki opcjom:

  • zautomatyzowanego ewidencjonowania czasu pracy oraz rozliczania wynagrodzeń, wypłacania premii czy też naliczania potrąceń,
  • szybkiego wystawiania faktur VAT, pro forma czy not korygujących,
  • łatwego rozliczania podatków we własnym zakresie, a także sporządzania deklaracji dla urzędu skarbowego oraz ZUS-u,
  • księgowania przychodów oraz rozchodów w kilku prostych krokach,
  • komfortowego prowadzenia pełnej dokumentacji kadrowej.

Szczególnie wartą podkreślenia informacją w kontekście wyszczególnionych powyżej funkcjonalności jest to, że w przypadku ich wszystkich programy KPiR czy program kadrowy dla małej firmy dostępne w ofercie RESET2 pozwalają ograniczyć do skrajnego minimum ryzyko popełnienia błędów. Są on bowiem na bieżąco aktualizowane i dostosowane do bieżących wymogów prawnych, a także silnie zautomatyzowane uniemożliwiając tym samym użytkownikowi przypadkową pomyłkę w np. obliczeniach.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag WLStag program kadrowytag nowlstag nolstag miśptag małe firmy
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: