W Gdańsku rusza Clipster - miejsce do pracy nad pomysłami na biznes

28-09-2015, 21:17

Dom, kreatywna przestrzeń coworkingowa, miejsce do pracy nad projektem, miejsce na rozwój i preakceleracja dla osób myślących o realizacji ciekawego pomysłu (studentów, startupowców, osób z doświadczeniem biznesowym).

Clipster to miejsce, gdzie pracujący nad swoim pomysłem dostaną wsparcie tutorów i dach nad głową. W przeznaczonej na te cele przestrzeni, zlokalizowanej w samym centrum gdańskiego Wrzeszcza, na terenie realizowanej przez Grupę Inwestycyjną Hossa SA inwestycji Garnizon Kultury, znalazło się m.in. 16 mikroapartamentów oraz strefa coworkingu, która pozwoli społeczności zgromadzonej wokół obiektu na wspólną, pracę i spotkania z tutorem.

W ramach trwającego trzy miesiące okresu preakceleracji każdy z projektów otrzyma pomoc jednego z ekspertów, który otoczy swoją opieką i wspomoże doświadczeniem rodzące się pomysły na biznes. W zależności od ich rozwoju rezydencja w Clipsterze może trwać 3, 6 lub 9 miesięcy. Niedawno rozpoczęła się pierwsza tura rekrutacji – nabór pomysłów poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.clipster.pl. Po niej nastąpi etap rozmów z aplikującymi.

Absolwenci Clipstera, czyli najciekawsze projekty, które przejdą przez etap weryfikacji trzymiesięcznej pracy, otrzymają szansę na udział w jednym z programów akceleracyjnych i możliwość dalszej rezydencji (na kolejne 3 lub 6 miesięcy) w kreatywnej przestrzeni Garnizonu.

Ceny udziału w programie wraz z najmem mikroapartamentów w Clipsterze wahają się od 900 zł brutto miesięcznie za apartament jednoosobowy do 1500 zł brutto miesięcznie za apartament dwuosobowy - z większością opłat w cenie. Do dyspozycji rezydentów będą również ośrodki artystyczno-koncertowe (Stary Maneż), winiarnia, minibrowar, siłownia, panel wspinaczkowy, park, kawiarnie oraz restauracje, znajdujące się na terenie Garnizonu Kultury.

Przedsięwzięcie zostało powołane do życia przez twórców programów akceleracyjnych: Alfabeat oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER prowadzący Starter Rocket.


Źródło: Redakcja nie odpowiada za treść informacji prasowych. Firmy zainteresowane publikacją prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag startupytag Gdańsktag Garnizon Kulturytag Clipster


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy