W Android Market zapłacisz przez PayPal

16-08-2010, 09:55

Obecnie zakupy w mobilnym sklepie Google nie należą do najwygodniejszych. Konieczność posiadania konta Google Checkout zniechęca wielu potencjalnych klientów. Na szczęście na horyzoncie pojawia się już znacznie wygodniejsze rozwiązanie.

Jak donosi w swoim ostatnim raporcie Bloomberg, korporacja eBay, w której rękach jest między innymi serwis PayPal, rozpoczęła rozmowy z Google na temat wykorzystania usługi do wygodnego przesyłania pieniędzy w smartfonach z Androidem.

>>Czytaj także: Polacy chcą płatnych aplikacji w Android Market

Sonda
Posiadasz konto w PayPal?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Dyskusja nie jest publiczna, zatem informatorzy Bloomberga nie ujawniają swoich danych. Wskazują jednak, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku posiadacze telefonów Motorola Droid X oraz HTC Incredible będą mogli płacić za aplikacje z Android Market za pośrednictwem usługi PayPal.

Nowy sposób płatności może się okazać niezwykle korzystny dla Google. W konkurencyjnych urządzeniach Apple użytkownicy mogą kupować aplikacje jednym kliknięciem, wykorzystując konto w iTunes. Zawiera ono zapisane dalsze informacje niezbędne do automatyzacji zakupów, podobnie zresztą jak to się odbywa w Google Checkout. Problem usługi Google polega jednak na tym, że na razie cieszy się ona umiarkowaną popularnością. Wykorzystanie PayPal, które szczyci się 87 milionami użytkowników, może więc przynieść bardzo pozytywne efekty.

Prowadzone między gigantami rozmowy nie zostały jeszcze sfinalizowane, zatem obecność PayPal w Androidzie nie jest przesądzona. Wydaje się jednak, że na połączeniu sił zyskałyby obie firmy, szczególnie że - jak informowaliśmy niedawno - PayPal jest prawdziwym motorem napędowym dla eBaya.

Na razie rzeczniczka Google Shari Yoder Doherty oraz rzecznik PayPal Anuj Nayar odmówili komentarza w tej sprawie. Nie wiadomo także jeszcze, czy nowości wpłyną na otworzenie płatnej części Android Marketu w kolejnych państwach.

>>Czytaj także: PayPal tłumaczy się z "ukrytych opłat"


Następny artykuł » zamknij

Agora zarabia w internecie

Źródło: Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930