Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

VR nie tylko w rozrywce

02-10-2018, 13:31

Po raz pierwszy VR zastosowano nie w grach, a w szpitalu do leczenia ludzi z depresją. Wirtualna rzeczywistość potrafi pomóc również osobom niepełnosprawnym, które choć w pewnym stopniu mogą przenieść się w miejsca wcześniej dla nich niedostępne. Co dobrego jeszcze można zrobić dzięki tej technologii?

robot sprzątający

reklama


Zainteresowanie wykorzystaniem technologii VR wzrasta ze względu na ułatwienia jakie daje ludziom podczas pracy, zwłaszcza w rozwojowych dziedzinach nauki.

W wirtualnej rzeczywistości od paru lat jest wykorzystywany koncept, który sprawdza się w medycynie i edukacji. Robienie filmów dookólnych 360 stopni na sali operacyjnej pozwala studentom na wielokrotne oglądanie procedur medycznych w dowolnym miejscu i czasie, a tym samym ich naukę w bezpieczny sposób.

Uczniowie również chętnie korzystają z zastosowań VR, które zastępują im atlas anatomiczny. Innowacyjne jest to, że wszystko jest w trójwymiarze, co sprawia wrażenie jakby student poznawał naprawdę organy wewnętrzne człowieka.

Adrian Gasiński z Physical Game & VR Technologies podaje architekturę, jako kolejne miejsce do zastosowania technologii VR. Dotychczas architekci mogli tworzyć wizualizacje 2D. Nie mieli możliwości poczucia przestrzeni, hali, korytarzy, nietypowych powierzchni, a tym samym uniknięcia błędów już w fazie projektowania. Teraz dzięki wirtualnej rzeczywistości projekt wykonywany jest w narzędziach do modelowania 3D.

Źródło: newsrm.tv


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E