Visa i Intel zrewolucjonizują usługi finansowe?

29-02-2012, 17:57

Firmy przedstawiły plany współpracy w celu zaoferowania konsumentom spójnych, sprawnych i bezpiecznych transakcji mobilnych w smartfonach i tabletach z procesorami Intel Atom.

Przedstawiciel Intela i firmy Visa podczas MWC2012
fot. - Przedstawiciel Intela i firmy Visa podczas MWC2012
- Umowa między Visą a Intelem pozwoli instytucjom finansowym z całego świata zaoferować swoim klientom płatności mobilne i usługi finansowe z wykorzystaniem innowacyjnych technologii opracowanych przez Intel - powiedział John Partridge, prezes Visa Inc.

Wstępna faza umowy między Visą a Intelem zakłada m.in. że Visa certyfikuje referencyjny smartfon Intela z procesorem Intel Atom Z2460 do użytku z Visa payWave, technologią płatności mobilnych. Zapewni to gotową implementację producentom OEM, którzy dostarczają telefony z obsługą technologii NFC (Near Field Communication).

Czytaj też: Orange wprowadza do oferty nowy smartfon z technologią Intela

Dzięki zawartej umowie referencyjny smartfon Intela będzie zawierał aplikację płatniczą Visa payWave i obsługiwał technologię NFC. W połączeniu z kartą UICC, zgodną ze standardami Visa, smartfony bazujące na referencyjnym urządzeniu Intela będą mogły łączyć się z usługą konfiguracji mobilnej Visa. Ma to zapewnić instytucjom finansowym i operatorom sieci komórkowych możliwość bezpiecznego, bezprzewodowego przesyłania informacji o koncie płatniczym Visa oraz aplikacji Visa payWave do zabezpieczonego układu w smartfonie z obsługą NFC.

Na targach Mobile World Congress w Barcelonie w dniach 27 lutego - 1 marca firmy zaprezentują usługi Visa na nowym urządzeniu mobilnym Intela, m.in. V.me by Visa, nową usługę cyfrowego portfela Visa z aplikacją Visa payWave; Movida, nową usługę płatniczą Visa w Indiach; Visa Mobile Prepaid, nowy produkt mobilny skierowany do konsumentów z krajów rozwijających się.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930