VC Speed Dating oczami inwestora. Rekrutacja trwa

31-01-2017, 13:41

Jak wyglądają „szybkie randki” z perspektywy inwestorów? Dlaczego inicjatywa VC Speed Dating jest tak wartościowa? Jakie korzyści mogą osiągnąć inwestorzy biorąc udział w tym wydarzeniu?

Przede wszystkim jest to oszczędność czasu. Wstępnej selekcji projektów dokonują organizatorzy, więc na spotkania z inwestorami trafiają tylko startupy dobrze sprofilowane pod ich potrzeby.

- Jako fundusz VC, który aktywnie poszukuje potencjalnych celów inwestycyjnych, bardzo pozytywnie oceniamy VC Speed Dating. Uczestniczymy w tej inicjatywie od pierwszej edycji i stwierdzamy, że poziom uczestników z edycji na edycję rośnie. Wynika to z faktu, ze świadcząc wyspecjalizowane usługi prawne w branży start-up’owej, organizatorzy doskonale rozumieją zarówno potrzeby założycieli jak i inwestorów. Wiedza ta pozwala im proaktywnie łączyć obie strony wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Potwierdzeniem są wyniki – każdy VC Speed Dating, kończył się przynajmniej jedną transakcją! Perfect Dashboard to nasza druga spółka portfelowa, którą zapoznaliśmy podczas eventu, pierwszą była Fuero Games, w które spotkaliśmy w listopadzie 2014 roku – mówi Dariusz Pruc, przedstawiciel Experior Venture Fund. - Jednocześnie należy zauważyć, że Speed Dating jest bardzo profesjonalnie zorganizowany i nadzorowany przez organizatorów. Uważamy, że jest to świetna okazja, aby w ciągu kilku godzin zapoznać się z kilkunastoma startupami w formie niemęczącej, kilkuminutowej rozmowy. Z pewnością będziemy uczestniczyć w kolejnych edycjach VCSD.

Należy mieć jednak świadomość, że inwestorzy najczęściej mają sprecyzowane oczekiwania odnośnie poszukiwanych targetów. To od faktu, czy wpisujemy się w strategię inwestycyjną danego funduszu czasem zależy, czy uda się zainteresować go swoim pomysłem a następnie podpisać term-sheet i umowę inwestycyjną. Inwestorzy najczęściej oceniają innowacyjność oferowanych rozwiązań, ale równie istotna jest kwestia zaspokajania potrzeb potencjalnych konsumentów. Najlepiej przed wydarzeniem zapoznać się ze stronami www funduszy, które będą uczestniczyć w wydarzeniu oraz sprawdzić informacje na temat ich polityki inwestycyjnej. Często dodatkową wskazówką, czego poszukuje dany inwestor jest portfolio inwestycyjne.

- Zainwestowaliśmy w Perfect Dashboard, ponieważ Spółka posiada innowacyjne i atrakcyjne narzędzie, oferowane w atrakcyjnej dla inwestorów formie Software as a Service. Perfect Dashboard wychodzi naprzeciw obecnym oraz przyszłym potrzebom administratorów stron internetowych. Produkt oferowany przez Spółkę automatyzuje i wspiera administratorów stron internetowych w czaso- i pracochłonnym procesie aktualizacji stron – wykorzystanie Perfect Dashboard pozwala administratorom na równoległe zarządzanie nawet kilkukrotnie większą liczbą stron internetowych – mówi Jacek Łubiński, przedstawiciel Experior Venture Fund, odpowiedzialny za nadzór właścicielski nad spółką. - Produkt powstał w wyniku osobistych doświadczeń Aleksandra, Piotra i Bartosza, w trakcie prowadzenia firmy zajmującej się tworzeniem i zarządzaniem stronami www. Zarząd Spółki doskonale zna rynek i wie, jakie wyzwania stoją przed administratorami stron internetowych. Dodatkowo spółka jest wspierana kapitałowo i finansowo przez mentorów, aniołów biznesu a obecnie również przez fundusz venture capital, co pozwala nam wierzyć w jej dalszą dynamiczną ekspansję.

Jeśli uważasz, że Twój pomysł przekona inwestora - IV edycja VC Speed Dating odbędzie się już 9 marca! Rekrutacja wystartowała 13.01 – nie przegap swojej szansy na rozwój biznesu. Zapisz się.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.