Uważaj na symbol Unicode, który niszczy sprzęt Apple!

28-02-2018, 09:32

Posiadacze urządzeń Apple takich jak iPhone, iPad, Mac czy Watch powinni uważać na specjalny symbol Unicode, który reprezentuję literę z południowoindyjskiego języka telegu. Pojawienie się symbolu na smartfonie powoduje awarię aplikacji wiadomości.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Żart, który może sprawić wiele problemów

Błąd, który wykorzystany został do spowodowania awarii urządzeń Apple został umieszczony w wiadomości na Twitterze, WhatsApp, Instagramie oraz Facebooku. Co gorsze, żartownisie zmienili nawet swoją nazwę na taką, która zawierała opisywany symbol.

Jeden ze specjalistów ds. bezpieczeństwa pokazał, że można także doprowadzić do awarii aplikacji sieciowej macOS jeśli stworzymy hotspot Wi-Fi, który zawierać będzie symbol Unicode. Jeszcze inna osoba poinformowała, że zmieniła swoje nazwisko w aplikacji Uber. Kiedy prosiła o kurs skutecznie utrudniała pracę przewoźników. Twitter skutecznie filtrował tego typu wiadomości automatycznie je blokując. To dobry krok, który pomoże posiadaczom urządzeń Apple na komfortowe korzystanie ze sprzętu.

To nie pierwszy raz

- Użytkownicy urządzeń z systemem iOS oraz macOS znają już tego typu przypadki. W 2013 roku okazało się, że komputery i smartfony mogą być uszkodzone przez prosty ciąg znaków arabskich, natomiast w 2015 roku atak, „Skuteczna Moc” sprawiał, że za pomocą sekwencji znaków programista mógł zdalnie uruchomić ponownie iPhone’a. W zeszłym miesiącu wykryto także szkodliwy link znany jako „błąd ChaiOS”, który powodował awarie urządzeń wyposażonych w ten system – informuje Mariusz Politowicz, certyfikowany inżynier rozwiązań Bitdefender w Polsce.

Apple szybko wprowadziło poprawki do wspomnianych luk dlatego jeśli nie jesteś w stanie usunąć wiadomości posiadających symbol Unicode musisz poczekać na kolejną aktualizację systemu. Producent oprogramowania zablokował także możliwość wysyłania tego znaku w wiadomościach.


Źródło: Bitdefender


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Unicodetag telegutag Mactag lukitag iPhonetag iPadtag iOstag Apple Watchtag Appletag aktualizacje
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.