Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Przed próbami dystrybuowania fałszywych programów antywirusowych za pośrednictwem Twittera ostrzega laboratorium antywirusowe ESET.

robot sprzątający

reklama


11 kwietnia 17-letni Michael "Mickeyy" Mooney wprowadził na Twittera szkodliwy program, który błyskawicznie rozprzestrzenił się wśród wielu mikroblogerów. Miał on za zadanie zwrócić uwagę na luki, jakie są obecne w serwisie.

Rosnąca popularność wspomnianego serwisu przyczyniła się do powstania kolejnego rodzaju ataku. Mechanizm działania oszustów polega na utworzeniu w serwisie Twitter nowego wpisu i umieszczeniu w jego opisie słowa Twitterthebest lub Zasaden. Dzięki ogromnej ilości tweetów z takimi opisami pojawiają się one w sekcji Trend Topics, czyli w rankingu najczęściej używanych w serwisie zwrotów.

Później oszust umieszcza w treści tweeta odnośnik kierujący do zainfekowanej strony internetowej, komentując go zwrotem np. pornographic, który ma przyciągnąć uwagę nieostrożnych internautów.

Kliknięcie linka, w którego treści znajdą się słowa TwitterBest.mp lub Zasaden.mp, skutkuje przeniesieniem internauty na stronę zainfekowaną złośliwym kodem. Po jej otwarciu pojawia się komunikat o braku najnowszej wersji Flash Playera i konieczności pobrania aktualizacji.

Zgoda na pobranie aplikacji skutkuje zarażeniem komputera. Chwilę potem wyświetlony zostaje komunikat informujący ofiarę o infekcji i zalecający pobranie fałszywego programu antywirusowego Fast Anti-Virus 2009, który tylko pozornie usunie zagrożenie z dysku.

ESET zaleca internautom podejrzewającym, że padli ofiarą tego typu ataku, przeprowadzenie gruntownego skanowania komputera.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E