Usprawnienia w Tickerze Facebooka

10-11-2011, 12:11

Moduł informujący na Facebooku o najnowszych akcjach wykonywanych przez naszych znajomych wzbogacił się o nowe przyciski.

Na panelu znajdującym się z prawej strony okna w Facebooku od kilku tygodni wyświetlany jest Ticker, czyli moduł informujący o najnowszych wydarzeniach i akcjach naszych znajomych. Zespół społecznościowego giganta chce, by całość jeszcze bardziej angażowała internautów.

Czytaj także: Może powstać centrum danych Facebooka na Tajwanie

Jak poinformował serwis Inside Facebook, Ticker wyświetla teraz dodatkowe przyciski, które pojawiają się po najechaniu na niektóre z wiadomości. Dotychczas zauważono m.in. napisy "Czytaj" i "Słuchaj", które - choć choć nie kryją się za nimi żadne nowe funkcje - mają zachęcić do częstszej interakcji.

W Tickerze wyświetlane są różnego rodzaju akcje, jak informacje o poczynaniach naszych znajomych, zmiany w strukturze Open Graph, a także zdarzenia, za które odpowiedzialne są zewnętrzne aplikacje. Nowości na razie dostępne są wyłącznie dla użytkowników anglojęzycznej wersji witryny.

Warto przypomnieć, że niedawno o swój odpowiednik Tickera wzbogacił się również mikroblogowy serwis Twitter. W dodatkowym panelu internauci mogą tam przeglądać najnowsze tweety znajomych, a także łatwo odkrywać nowe osoby, które śledzeni przez nas internauci zaczęli obserwować.

Czytaj także: Twitter również powiadomi o wydarzeniach w czasie rzeczywistym


Źródło: Inside Facebook
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy