Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Usługi dentystyczne - leczenie kanałowe i licówki

24-05-2022, 13:43

Każdy człowiek w pewnym momencie swojego życia musi udać się do stomatologa. Nieleczone problemy z zębami są bowiem przyczyną wielu innych chorób i tylko lekarz będzie umiał poradzić sobie z dolegliwościami i uśmierzyć ewentualny ból. Takim lekarzem jest dentysta. Chorzów jest miastem, w którym z łatwością można znaleźć dentystów z wieloletnią praktyką, którzy dzięki profesjonalnemu podejściu do pacjentów cieszą się ich zaufaniem.

Usługi dentystyczne - leczenie kanałowe i licówki

Leczenie kanałowe – na czym polega ta metoda?

Skomplikowanym rodzajem leczenia jest leczenie kanałowe. Chorzów to miasto, w którym bez problemów można znaleźć gabinety stomatologiczne wykonujące leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu miazgi zębowej, która jest uszkodzona, martwa lub chora. Doświadczony dentysta musi ją oczyścić i wypełnić pozostałą przestrzeń zębową. Jeszcze kilka lat temu przeważnie zęby nadające się do leczenia kanałowego usuwano, współcześnie jednak ratuje się każdy ząb, który może zostać naprawiony. Do najczęstszych przyczyn występowania martwicy miazgi zębowej można zaliczyć głębokie ubytki i uszkodzenia zęba. Ponadto nieleczona martwa miazga powoduje w bardzo wielu przypadkach gromadzenie się ropy. Jest to pierwszy objaw ropnia, który może spowodować zniszczenie kości oraz ogromny ból.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe jest skomplikowanym zabiegiem, który został podzielony na kilka etapów. Często te etapy wymagają kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym, gdyż nie jest możliwe wykonanie wszystkich działań podczas jednej wizyty. Na początku dentysta musi wykonać otwór w zębie, by dostać się do miazgi. Dopiero wówczas, po usunięciu chorej miazgi, oczyszcza się i kształtuje kanały. Na koniec komorę miazgi i kanał zęba wypełnia się na stałe wprowadzając gutaperkę, czyli gumowy materiał utwardzany przy pomocy cementu. Dla lepszego efektu i nadaniu naturalnego kształtu na zębie umieszcza się koronę.

Licówki – sposób na piękny uśmiech

Cienkimi nakładkami przyklejanymi specjalnym klejem na przedniej stronie zębów są licówki. Chorzów jest miastem, w którym z powodzeniem można takie nakładki wykonać. Jest to niezwykle szybki i co ważne, bezbolesny sposób na poprawienie kształtu zębów i ich koloru. Szczególnie ważne jest to, iż pacjenci, którzy mają wady zgryzu mogą dzięki licówkom uniknąć leczenia aparatami ortodontycznymi. Warto także pamiętać o tym, iż nowoczesne licówki do złudzenia przypominają zęby naturalne. Najlepsze nakładki, które cechują się niezwykłą trwałością to licówki wykonane z ceramiki i porcelany.

Licówki mogą maskować przebarwienia, szczególnie gdy mimo prób wybielania pozostały one na zębach. Ponadto stosując takie nakładki można odbudować ukruszony ząb lub zmniejszyć diastemę. Na rynku usług stomatologicznych można zauważyć bardzo szeroką ofertę licówek. Licówki akrylowe są stosowane tymczasowo, gdy pacjent czeka na wykonanie nakładek z bardziej trwałych od akrylu materiałów. Szczególnie popularne są licówki kompozytowe, które cechują się dużo niższą ceną niż w przypadku licówek porcelanowych lub ceramicznych. Ten rodzaj nakładek składa się z komponentów, które odpowiadają za twardość i elastyczność oraz wytrzymałość licówki. Niestety takie nakładki po kilku latach użytkowania wymagają wymiany na nowe. Najtrwalsze, ale również najdroższe są licówki porcelanowe i ceramiczne. Jest to jednak rozwiązanie na lata, więc często warto jednorazowo zainwestować, by móc przez wiele lat cieszyć się pięknym uśmiechem.

Wszystkie osoby pragnące mieć piękny, śnieżnobiały uśmiech powinny skonsultować swoją sytuację z dentystą, który doradzi i dobierze odpowiedni rodzaj licówek.





Ostatnie artykuły:

fot. Tavex




fot. ann_zima





Tematy pokrewne:  

tag licówkitag leczenie kanałowetag dentysta