Urodziny dziecka - jak je zorganizować?

09-07-2020, 07:32

Im starsze dziecko, tym większym wyzwaniem staje się organizacja jego przyjęcia urodzinowego. Z kilkulatkiem warto wspólnie ustalić, jak ma ono wyglądać. Oczywiście można także postawić na niespodziankę. Niezależnie od tego, jak organizowane jest przyjęcie powinno ono nawiązywać do ulubionych bajek, gier, ukochanych bohaterów dziecka lub jego zainteresowań.

  1. Dekoracje urodzinowe - podstawa przyjęcia
  2. Kto się przebiera?
  3. Co z prezentem?
urodziny dziecka, dekoracje

Dekoracje urodzinowe - podstawa przyjęcia

Paradoksalnie w przypadku dziecka dużo bardziej niż same prezenty liczyć się mogą dekoracje, zabawa podczas imprezy, jej klimat. Warto pamiętać, że właściwie każdy kilkulatek ma ulubionych bohaterów, ukochane bajki, zdarza się także, że fascynuje się już czymś: samolotami, dinozaurami, planetami, rybami. Możliwości jest nieskończenie wiele. Organizując dla niego przyjęcie urodzinowe, warto pomyśleć o zbudowaniu klimatu, który tym fascynacjom odpowiada. Zacząć należy oczywiście od dekoracji: balonów, dodatków, talerzyków, kubków, serwetek i wszystkich innych ważnych akcesoriów. Ciekawym pomysłem z pewnością może być także specjalna piniata urodzinowa, która zapewni dzieciakom dodatkową rozrywkę. Możliwości jest bardzo wiele. Warto zacząć już od wyjątkowych zaproszeń w klimacie przyjęcia. Bez problemu do kupienia są także słomki, serwetki, kubeczki. W ofercie sklepów takich jak https://nakazdaokazje.com/ nie brakuje  przeróżnych girland, wiszących dekoracji, balonów w różnych kształtach lub tych z napisami. Dzięki tak różnym dekoracjom mieszkanie w kilka godzin można zamienić w zachęcającą do wspólnej zabawy przestrzeń, która oczaruje nie tylko malucha, ale i gości. 

Kto się przebiera?

Jeśli jesteś gotowy na urodzinowe szaleństwo, może zdecydujesz się na zakup specjalnego stroju w klimacie przyjęcia urodzinowego. Oczywiście podstawa to przebranie dla dziecka, natomiast nic nie zrobi na maluchu takiego wrażenia, jak rodzice, dziadkowie lub wujkowie przebrani w stroje z jego ulubionej bajki lub filmu. Może się zresztą okazać, że takie przebieranki będą świetną zabawą nie tylko dla dziecka, lecz także dla uczestniczących w urodzinach dorosłych. Oczywiście wszystkich uczestników tego typu imprezy trzeba wcześniej lojalnie uprzedzić, co ich czeka, ponieważ nie każdy dorosły może być od razu przekonany do takiej formy zabawy. Warto jednak spróbować przekonać każdego, bo tylko wtedy wszyscy poczują się na tyle swobodnie, aby bawić się bez skrępowania. W przypadku dzieci ten problem się raczej nie pojawi, pod warunkiem, że impreza będzie zorganizowana z motywem przewodnim pochodzącym z aktualnie ulubionego filmu lub ukochanej bajki. Można przy okazji zadbać o ramki rodem z fotobudki. Takie pamiątki mogą się za kilka lat okazać bezcenne, a samo robienie zdjęć z rodzicami czy kolegami i koleżankami może się dla malucha okazać świetną zabawą. 

Co z prezentem?

Dekoracje dekoracjami, ale i o prezencie trzeba pomyśleć. Tutaj nie ma jednej złotej rady. Przede wszystkim prezent powinien być dostosowany do wieku dziecka. Dobrze byłoby, gdyby odpowiadał jego zainteresowaniom. Oczywiście na pewnym etapie wszyscy kupują dzieciakom pluszaki albo klocki, natomiast warto pomyśleć o czymś mniej konwencjonalnym. Jak już klocki, to może takie, które staną się wstępem do robotyki? Warto poszukać zabawek i gier, które jednocześnie bawią i uczą. Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu propozycji. Oczywiście w marketach ilość takich propozycji jest ograniczona, natomiast Internet pełny jest inspiracji, różnego rodzaju propozycji - warto z tego bogactwa czerpać.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag urodzinytag nolstag dekoracje
To warto przeczytać
fot. PhotoMIX
fot. BabbelRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: