Uporczywy suchy kaszel – jak sobie z nim radzić?

11-11-2018, 07:37

Suchy kaszel potrafi być bardzo uciążliwy. Przeszkadza w dzień, w nocy zaś nie pozwala spać. Gardło staje się coraz bardziej wysuszone, podrażnione i pojawia się wrażenie bólu całej klatki piersiowej. Z uporczywym kaszlem można jednak sobie poradzić.

Ułatwione oddychanie i zwalczony kaszel

Dobór preparatu do występujących objawów jest bardzo ważny, bo pozwala uporać się z uciążliwymi dolegliwościami. Właściwy produkt uderza w przyczynę, daje szansę na szybszy powrót do zdrowia, ale i chroni przed wystąpieniem poważniejszych w skutkach problemów, gdy pierwotne objawy zostają zbagatelizowane.

Nie inaczej jest w przypadku suchego kaszlu, który może towarzyszyć infekcjom wirusowym, ale nieleczony, z czasem przeradza się w infekcje bakteryjne. Ponadto suchy kaszel towarzyszy wielu innym schorzeniom, nie tylko związanym z układem oddechowym.

Pomocą w uciążliwym i ostrym kaszlu może być Supremin. Lek o podwójnym działaniu – z jednej strony skutecznie zwalcza kaszel, z drugiej natomiast ułatwia oddychanie. Jest to lek nieopioidowy o działaniu ośrodkowym. Łatwiejsze oddychanie jest możliwe po jego zastosowaniu, ponieważ lek działając przeciwcholinergicznie, wpływa na rozszerzanie oskrzeli. Preparat sprawdza się zarówno przy leczeniu suchego kaszlu, jak i określanego mianem ostrego. Nadaje się do stosowania u dzieci i dorosłych, ponieważ nie powoduje uzależnienia i przyzwyczajenia.

Czy to na pewno suchy kaszel?

Bardzo często, gdy pojawia się kaszel, wraz z nim rodzą się wątpliwości odnośnie tego, jaki preparat zastosować. Wybór leków, które wykazują przeciwstawne działanie, może skończyć się jeszcze bardziej uciążliwymi objawami i pogorszeniem problemu. Z tego względu najlepiej skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą, by rozwiać swoje wątpliwości.

Kaszel suchy najczęściej towarzyszy infekcjom wirusowym. Jest dość charakterystyczny, ale z czasem może przeradzać się w kaszel mokry, który dotyczy już infekcji bakteryjnych. Mimo wszystko dostrzeżenie tego momentu, w którym kaszel z suchego przeradza się w mokry, jest trudne. Ponadto nie tylko przeziębienie czy wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe wiążą się z występowaniem kaszlu. Postawienie właściwej diagnozy to klucz do wyboru odpowiedniego preparatu i uporania się z przyczyną, a nie tylko maskowanie objawu.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag supremintag suchy kaszeltag komunikat firmytag Dynamite
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: